1. mezinárodní instruktorský kurz s Kim Ung Cholem | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Reportáže - z akcí > 1. mezinárodní instruktorský kurz s Kim Ung Cholem

1. mezinárodní instruktorský kurz s Kim Ung Cholem


7. ledna 2016 | Přečteno: 2468x | Autor: Ing. Linda Novohradská Deutschová

Ve dnech 23. - 25. 10. 2015 se v Belgickém Tervurenu konal instruktorský kurz pod vedením velmistra Kim Ung Chola. Pan Kim Ung Chol je držitelem 9. danu, předsedou závodní komise taekwon-do ITF a hlavním instruktorem pro Bulharsko. Tuto jedinečnou příležitost si nemohli nechat ujít ani zástupci za Českou republiku a to Linda Novohradská Deutschová (2. dan) a Lucie Lienerová (3. dan) ze školy Taekwon-do klub Brno. Kurzu se spolu s námi účastnilo na 60 příznivců taekwon-do z více jak 6 různých zemí.

Ihned po příletu do Bruselu jsme se ubytovali v hotelu Campanile a následně se vydali do sportovní haly na registraci. Vše proběhlo v pořádku, a tak nezbývalo, než se obléci do doboku a zapojit se do cvičení. Tréninky byly rozděleny na dvě části, dopolední a odpolední. Dopolední trénink trval zhruba 4 hodiny a odpolední okolo 3 hodin.

Velmistr Kim Ung Chol vedl sám osobně celý seminář. Úvodní část byla zaměřena na zahřátí a rozcvičení organismu. Velmistr kladl důraz především na statický strečink a musím uznat, že jeho pohyblivost dolních a horních končetin byla obdivuhodná. Následovalo procvičení základních technik a jejich aplikací. Postupně jsme základní techniky spojovali do větších celků. Výsledkem bylo procvičení všech kombinací do technických sestav – tulů. Během cvičení velmistr neustále ukazoval, opravoval, vysvětloval a povzbuzoval všechny cvičence, což vytvářelo velmi pozitivní a energii nabitou atmosféru. Odpolední část kurzu se nesla v podobném duchu. Kurz však nebyl pouze o základních technikách. Poslední nedělní trénink byl věnován také technikám hosin sool – neboli sebeobraně. Bylo podnětné vyzkoušet si všechny techniky v bojových aplikacích při různých modelových druzích napadení. Tato část byla velmi intenzivní a nasazení všech cvičících bylo příkladné. Kurz byl ukončen v neděli danovými a instruktorskými zkouškami.

Atmosféra celého kurzu byla velice přátelská. Z velmistra sršela po celou dobu kurzu velmi pozitivní energie, která pohltila i ostatní cvičence. V sobotu se všichni účastníci kurzu vydali do centra Bruselu na společnou večeři a prohlídku památek. Přátelské posezení u dobrého jídla a pití a fotografie na památku byly příjemnou součástí již tak náročného kurzu.
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: Ing. Linda Novohradská Deutschová

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavuCo nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na