13. Pohár Sacuki | BudoNews.cz

BudoNews.cz13. Pohár Sacuki


29. června 2014 | Přečteno: 1558x | Autor: Tomáš Berger

18. května uspořádal pražský klub kendó Kacubó Kenrikai již 13. ročník turnaje "Pohár Sacuki" a současně také 5. Ročník turnaje Sever vs Jih. Akce proběhla na ZŠ Dlouhý Lán v Praze 6.

V sobotu před turnajem proběhl krátký seminář kendó, kde jste probrali vše potřebné ke zkouškám na stupně kjú. Ty byly na programu hned po mini-semináři. Seminář vedli Filip Baumruk a Tomáš Berger (oba 4. dan). Zaměřili se hlavně na základní zásahy a cvičení kiri kaeši, neboť právě to je u zkoušek na kjú potřeba předvést (mimo jiné). Po semináři a krátkých připravách proběhly zkoušky na kjú, kterých se zúčastnilo 13 kandidátů - nakonec byli všichni úspěšní - gratulujeme. Po zkouškách následovalo volné džigeiko a pak party v nedalekém Ballon restaurantu.

V neděli proběhl turnaj Sacuki 2014 a turnaj Sever vs Jih V, celkem se zúčastnilo 44 kendistů. Při slavnostním zahájení promluvil vedoucí našeho dódžó pan Miloslav Hotovec a vyjádřil přání, ať se všichni snaží předvést svoje nejlepší kendó.

Proběhl turnaj juniorů, turnaj žen a turnaj v otevřené kategorii. Výsledky najdete níže. V turnaji juniorů jasně dominovali mladí kendisté z Hradce Králové. Za zmínku rozhodně stojí skvělý výkon Jany Ziegelheimové ze Sandómonu Bílina, která zvítězila v turnaji žen (na co už jsme si tak nějak celkem i zvykli), ale prosadila se velmi suveréně i v turnaji v otevřené kategorii, kde se probojovala přes všechny soupeře až do finále. V dramatickém posledním duelu proti "domácímu" Danielovi Häcklovi nakonec zvítězila a získala další vítězství. Bylo to po zajímavé situaci, kdy Daniel vystihl dobrý moment a odkrytí soupeřky a zasáhl trup, ale tento zásah uznal pouze jeden rozhodčí, ostatní 2 jej neuznali jako dostatečně dobrý. Kratičkého momentu nesoustředění pak okamžitě Jana využila a zasáhla hlavu, čímž zápas rozhodla ve svůj prospěch.

Bylo to poprvé v historii Sacuki i všech ostatních turnajů Národního poháru kendó, kdy žena zvítězila v obou kategoriích. Pánové, máme nad čím přemýšlet! Kromě efektivity předvedla Jana Ziegelheiomová i velmi pěkné a technicky korektní kendó, za což byla po zásluze oceněna "Cenou za nejhezčí kendó".

V závěru akce proběhl turnaj Sever vs Jih V. Sedmičlenná družstva jsou sestavena ze severních a jižních klubů naší země. Turnaj je zajímavý i tím, že dá možnost změřit síly v různých kategoriích, první člen týmu je vždy dítě do 15 let, druhý junior 15 - 18 let, třetí žena začátečnice se stupněm do 1. kjú včetně, čtvrtá žena bez omezení (mimochodem asi vás nepřekvapí, že tento zápas vyhrála pro změnu Jana Ziegelheimová), pátý muž začátečník do 1. kjú včetně a šestí a sedmí jsou muži bez omezení. Tento mač je tak zajímavou možností širokého srovnání pro kluby od dětí až po dospělé, pro muže i pro ženy.

Všechny čtyři předchozí ročníky vyhrál tým severu, takže jih měl co dohánět. A nutno říci, že byl letos suverení, sever zvítězil pouze v jediném zápase (zápas juniorů), děti a ženy začátečnice skončily remízou a zbylé 4 souboje vyhrál jih.

Akce byla opět zakončena volným džigeikem (volné tréninkové souboje) a pak již následovalo rozloučení se všemi účastníky.

Díky všem účastníkům a také všem, kdo se podíleli na příprave a organizaci akce. Budeme se na všechny těšit příští rok.

Výsledky turnajů:

TURNAJ JUNIORŮ:

1. místo: Lukáš Havelka (Nozomi Hradec Králové)
2. místo: Miroslav Štefka (Nozomi Hradec Králové)
3. misto: Lukáš Kopiště (Nozomi Hradec Králové) a Jan Bařinka (Tenšin Zlín)

TURNAJ ŽEN:

1. místo: Jana Ziegelheimová (Sandómon Bílina)
2. místo: Eliška Vytlačilová (Kacubó Kenrikai)
3. místo: Noriko Masaki (Sandómon) a Nikol Eichlerová (Nozomi)

OTEVŘENÝ TURNAJ:

1. místo: Jana Ziegelheimová (Sandómon Bílina)
2. místo: Daniel Häckl (Kacubó Kenrikai)
3. místo: Martin Formánek (Tenšin Zlín) a Michal Ráliš (Sandómon)

TURNAJ SEVER vs JIH V
Jih (4) Sever (1)

• Cena za nejlepšího bojového ducha: Jakub Šmerda (Seišinkan Brno) a Lenka Hlisníkovská (Seišinkan Brno)

• Cena pro nejlepšího juniora: Jan Böhm (Fudóšin kai České Budějovice)

• Cena za nejhezčí Kendó: Jana Ziegelheimová (Sandómon Bílina)
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: Michal Ráliš

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavuCo nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na