15 let Ryu Kyu Kobudo Tesshinkan | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Reportáže - z akcí > 15 let Ryu Kyu Kobudo Tesshinkan

15 let Ryu Kyu Kobudo Tesshinkan


20. října 2014 | Přečteno: 1691x | Autor: Tomáš Kopecký

Ve dnech 24. - 28. července 2014 se v německém Nordhausenu konal seminář karate a kobudo u příležitosti patnáctétého výročí založení školy Ryu Kyu Kobudo Tesshinkan Kyokai. Tuto organizaci založil na Okinawě dne 22. května 1999 mistr Hidemi Tamayose, tehdy nositel 7. danu v Ryu Kyu Kobudo a dlouholetý student proslulého osenseie Eisuke Akamineho (1925 – 1999). Tehdy celá organizace měla pouhých 7 členů. Od té doby se Tesshinkan rozšířil do USA, Kanady, Německa, Polska, Ruska, Ukrajiny, Běloruska, Estonska, Švédska a také České republiky.

Sensei Hidemi Tamayose, dnes nositel 9. danu kobudo, přijel do Evropy i s manželkou, synem a třemi vnoučaty. Na programu byly 4 dny semináře doprovázeny oslavami, dále turnaj v kobudo, zkoušky na žákovské a mistrovké stupně.

Během 4 dní semináře sensei vyučoval techniky se všemi zbraněmi z repertoáru osnov jeho školy. Část semináře cvičili všichni společně a část po skupinách – žákovské stupně kyu a mistrovské stupně dan. Tak jako každý seminář začíná s bo no kihon, což je 10 základních technik a kombinací s bo. Dále byly na programu kata s bo - shushi no kon sho a dai, sakugawa no kon sho a dai a speciální kata shirotaro no kon. Poté se vyučovala druhá hlavní zbraň - sai. Nejprvé základní techniky a posléze mistrovské kata, jako chikin shita haku no sai, chatan yara no sai, Hama higa no sai a Tawada no sai.

Žákovské stupně měli na programu techniky a kata s náhražkami tekko a nunchaku z důvodu, že obě zbraně jsou v Německu zakázané.

Mistrovské stupně měli možnost si zacvičit s tonfami – techniky a kata hama higa no tonfa a dále s těmi top zbraněmi systému – kama, tinbe a eku, resp. kata kanigawa no kama, kanigawa no tinbe a poprvé v Evropě také mistrovu nejoblíbenější sestavu chikin sunakake no eku, která je součástí zkoušky na 6. dan kobudo.
Ještě třeba uvést, že sensei rovněž vedl tréninky Shorin ryu karate, ve kterém dosáhl před mnoha lety stupeň 6. dan. Více jak 20 tento styl netrénoval a věnoval se tréninku kobudo. Shorin ryu začal opět učit v roce 2006. Jednotlivé tréninky vedl bud sensei osobně, dále jeho syn Tetsushi (4.dan) nebo němečtí instuktoři.

Semináře se zůčastnilo asi 50 nadšenců z 5 zemí – Janponska, Německa, Ruska, Běloruska a České republiky. Celý seminář byl velmi dobře zorganizován, za to patří velké díky organizátorům, kteří zařídili obědy mezi tréninky do sportovní haly a dále každovečerní párty v místním dojo, vše v ceně semináře. Zahraniční studenti se tak mohli plně soustředit na trénink a postoupit o krok dál ve svých znalostech karate a kobudo. V sobotu odpoledne proběhl Světový turnaj v kategoriích kata kyu, kata dan a kumite team (yakusoku kumite). V neděli dopoledne proběhly plánované zkoušky, sensei udělil několik nových 1. - 4. danů jak v kobudo, tak i v Shorin ryu karate.
Copyright © 2011 - 2020 BudoNews.czKlikněte pro detail:
Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavuCo nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na