25. ročník Stage des vendanges | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Reportáže - z akcí > 25. ročník Stage des vendanges

25. ročník Stage des vendanges


30. října 2013 | Přečteno: 1711x | Autor: Patrik Orth

Už po pětadvacáté (!) proběhl ve Švýcarsku každoroční třídenní seminář tradičního džódó organizovaný místním klubem (Montreux) a Evropskou federací džódó. Po sedmé to bylo s českou účastí, proto čtenářům BudoNews.cz přinášíme tuto krátkou zprávu.

Seminář, který se konal v Gryonu ve dnech 25. - 27.10.2013, vedl jednak Pascal Krieger (v pátek a v sobotu) a potom Michel Ducret (v neděli). Organizačně se ne něm podepsal už tradičně Michel "Coco" Colliard, s vyučováním pomáhali další mladší učitelé ze Švýcarska (Yves Galley a Jean-Pierre Pahud) a Itálie (Lorenzo Trainelli). Stáže se zúčastnilo téměř čtyřicet džódistů ze Švýcarska, Itálie, Francie, Německa, Rakouska a České republiky.

Od pátku do neděle jsme stihli několikrát procvičit základní techniky a katy z různých úrovní tradičního džódó, celou sérii 12 kat Učida rjú tandžódžucu (krátká hůl) a několik průpravných cvičení s mečem. Učitelé a někteří pokročilí účastníci měli navíc půlhodinku, kterou věnovali katám Iššin rjú kusarigamadžucu (srp s řetězem). Jako obvykle jsme během víkendu cvičili s různě zkušenými partnery - část stáže jsme pomáhali méně pokročilým, část stáže jsme se učili od těch zkušenějších. Věnovali jsme se dávno naučeným pohybům, snažili se je lépe pochopit a naučili se nové.

Celý seminář se nesl ve slavnostnějším duchu. Čtvrtstoletá tradice za oslavu stojí, takže se připomínala v dódžó i mimo něj u dobrého jídla a pití.

Další povedená "Stage des vendanges" skončila v neděli odpoledne a přestože má za sebou 25 ročníků, zcela jistě nebyla poslední.

Autor je vedoucím české skupiny při Evropské federaci džódó.

Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: Patrik Orth

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavuCo nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na