45. Grand Prix North Bohemia Karate | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Reportáže - z akcí > 45. Grand Prix North Bohemia Karate

45. Grand Prix North Bohemia Karate


17. října 2013 | Přečteno: 2089x | Autor: Josef Rajchert

Mezinárodní soutěže v karate mají v Ústí nad Labem svou tradici a zvuk. I na letošní 45. Grand Prix Northbohemia se sjelo úctyhodných 400 závodníků z různých států Evropy (Dánsko, Slovensko, Švédsko, Ukrajina, Německo aj.).

Hejtman Ústeckého kraje, Oldřich Bubeníček, jako zástupce jednoho z přispívatelů na tuto soutěž, poznamenal, že je mile překvapen nejen vysokou účastí mládeže na této špičkové soutěži, ale zejména její organizovaností a nádhernými výkony. Z jeho rukou také přebírali první medaile a poháry vítězové žákovských kategorií. Sport centrum Sluneta je tradičním hostitelem karatistických soutěží a hosty byla kvitována s povděkem, a odstupem jednoho roku, i její probíhající modernizace. V celkem 68 kategoriích se nejvíce dařilo početně nejsilnějším startujícím skupinám (Fight České Budějovice, TJ Karate České Budějovice, Sen Bin Ukrajina a domácí SKR SU Ústí nad Labem).

Z našeho pořádajícího klubu se do bojů o medaile dostala řada závodníků. Nejlepšího umístění mezi žáky dosáhl Petr Podrábský. V kata starších žáků obsadil třetí místo, když byl v postupu do finále poražen vítězem kategorie Říhou z Prahy. Exceloval však v kumite do 39 kg. V konkurenci 15 závodníků se probojoval až finále, kde svedl velmi napínavý zápas se závodníkem Schacherlem z TJ Karate České Budějovice. Do posledních několika sekund prohrával 1-2, ale podařilo se mu v závěru zápasu zasáhnout nekrytého soupeře kopem na hlavu a výsledek zápasu zvrátit ve svůj prospěch na 4-2.

Dalším úspěšným závodníkem byl Petr Marschall. Ten vybojoval v kata juniorů (14 startujících) stříbrnou medaili. Podlehl pouze ve finále libereckému Vikovi. V kumite juniorů do 68 kg přidal další stříbro, když po velmi vyrovnaném, boji podlehl Hadangovi z Českých Budějovic.

"Před mistrovstvím ČR mládeže to byla velmi dobrá příprava, četli jsme nové soupeře a budeme se dále na ně připravovat," sdělil nám trenér Nechyba. Postupem soutěže přibývaly i úspěchy dalších závodníků ústeckého Shotokanu. Vojtěch Tonar vybojoval stříbro v kumite žáků do 52 kg, Ondřej Hrdlička bronz do 60 kg,stejně tak Kateřina Procházková nad 50 kg. Největší žně ale přišly, pro domácí závodníky, až v druhé polovině turnaje, kdy se konaly zápasy kumite seniorů.

Šárka Burýšková vybojovala prvenství nejen ve své hmotnostní kategorii nad 68kg, ale porazila všechny své soupeřky i Open. Pomyslně jí na paty šlapala i dobře připravená Teufelová se kterou svedla finálový duel v Open. Ta si pak ještě připsala prvenství v kategorii žen do 68 kg. "Připravujeme Zuzanu pro start na MS ve Španělsku a její narůstající forma je znát. Pokud si bude věřit tak jako na této soutěži, mohla by udělat nějaký úspěch," okomentoval její zápas trenér Nechyba.

Třetí velmi úspěšnou závodníci, kteří si tentokráte opravdu sáhla na dno svých sil, byla Simona Kaliničenková. Ta vyhrála svou kategorii kumite žen do 61 kg. Byla často kontaktována a ani vedení jejího boje nemělo optimální formu. V kategorii Open se postavila ve finále proti Burýškové, na kterou již neměla kondici. Třetí skončila pod Burýškovou i Teufelová. Mezi muži přidali dvě zlata i Vladislav Kis (kumite do 67 kg)a Patrik Zeman do 84 kg. Nově Ústečané obsazovali i kategorii Masters žen (nad 35 let). Zde se premiérově vedlo zlatem bývalé úspěšné závodnici Lence Markové-Bursíkové.

"Jsem velmi spokojen nejen s účastí tolika závodníků, ale i s průběhem celé soutěže. Potěšila mne návštěva i zástupců KÚ ÚK i náměstkyně primátora Zuzana Kailové. Té se líbila zejména kata a její organizovanost. Díky dotačnímu zájmu uvedených organizací jsme si mohli dovolit více ocenit vítězné závodníky," uzavřel úspěšnou GP její ředitel Josef Rajchert.
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:
Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na