60 let od vzniku taekwon-do | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Reportáže - z akcí > 60 let od vzniku taekwon-do

60 let od vzniku taekwon-do


29. dubna 2015 | Přečteno: 2492x | Autor: František Macek

Již od počátku měsíce dubna se začali členové a mezinárodní instruktoři I.T.F. sjíždět do Toronta v Kanadě, aby společně oslavili 60. narozeniny taekwon-do, které proběhlo 10. - 12. dubna 2015. Do 9. dubna již byli všichni účastníci z Anglie, Argentiny, Austrálie, Brazílie, České republiky, Jižní Afriky, Kanady, Německa, Nového Zélandu, Srí Lanky, USA, Venezuele a Walesu na místě a zabydleli se v mezinárodním hotelu Plaza.

V pátek 10. dubna v odpoledních hodinách proběhl mezinárodní kurz rozhodčích I.T.F. pod vedením velmistra Galarragy ve spolupráci s mistrem Maidanou z Argentiny. Zvláštní pozornost byla upřena na prezidenta Choie a velmistra Hana spolu s mistrem Raiem. Technické body týkající se rozhodčích byly projednány a ukázány velmistrem Galarragou a účastníci kurzu si je procvičili.

V sobotu seminář začal v 9.30 s více než 300 černých pásků za účasti prezidenta I.T.F. velmistra Choi Jung Hwa, 9. dan, a delegace z celého světa byly přivítány velkým potleskem. Mistr Rai, asistent prezidenta I.T.F., přivítal všechny a poděkoval za jejich velkou podporu pro taekwon-do. Prezident Choi také všem účastníkům poděkoval za jejich osobní účast a velkou práci pro toto tradiční bojové umění sebeobrany.

Mistr Rai pak začal s rozcvičkou, která byla jak fyzická, tak i technická. Prezident Choi vedl během dvou dnů semináře ve velkém duchu, kde zdůrazňoval správnost technik a využití energie.

Celý seminář byl velkolepý s mnoha z velmistry a mistry, včetně velmistra Galarragy z Argentiny, velmistra Nichollse z Velké Británie, velmistra Tompkinse z USA, mistra Maidany z Argentiny a mistra Howarda z USA, kteří se navzájem střídali a učili zúčastněné účastníky.

Velmistr Han mluvil o principech taekwon-do a morální kultury, které má každý rád.

Seniorské třídění účastníků semináře probíhalo od 4. do 7. danu a z tohoto třídění byla každá osoba nervózní a výkonnější.

V sobotu večer se uskutečnila velkolepá hostina s více než 300 hosty u příležitosti oslav 60 let vzniku taekwon-do. Hlavní chod, za doprovodu rytmu z Punjabi Dhol, byl určen pro delegaci . Delegaci vedl prezident Choi, žena zesnulého zakladatele madam Choi, prezidentova sestra a jeho dcery. Ty byly doprovázeny velmistrem Nichollsem, velmistrem Galarragarou, velmistrem Hanem, velmistrem Tompkinsem, mistrem Wheatleyem a dalšími mistry.

Pro účastníky slavnostní večeře bylo připraveno efektní video, kde byla prezentace díla našeho zakladatele generála Choi Hong Hi s doprovodným komentářem mistra Raie. Pan Gerard Robbins udělal speciální prezentaci taekwon-do do síně slávy a na prezidenta I.T.F. Prezident Choi tuto prezentaci do Síně slávy přijal. Viceprezident a sekretář I.T.F., velmistr Nicholls přednesl krásný projev s důrazem na jednotu a kamarádství v taekwon-do. Madam Choi, prezident Choi a sestra přednesli projev jménem rodiny Choi, která dává plnou podporu prezidentu Choiovi. Zdůraznila jak otcovo dědictví, tak i práci, ve které pokračuje právě Choi Jung Hwa.

Skupina Bhangra předvedla další tanec, kterým dostala všechny přítomné do dobré nálady. Následovaly korejské tradiční tance a večeři obohatil mistr Wheatley se svými studenty, kteří zazpívali krásnou korejskou píseň, která všechny potěšila. Závěrem byl rozkrojen dort rodinou Choiů společně s dalšími významnými hosty a zábava mohla začít. Každý, kdo si ji užil, šel spát až kolem 2. hodiny ranní.

V neděli pokračoval seminář velkým školení, kde mistr Rai, mistr Maidana a mistr Reid provedli Hwa-rang Tul. Pan Ben Evans z Nového Zélandu udělal prezentaci o zvláštních potřebách směrem k hendikepovaným osobám, která byla dobře přijata. Poté prezident Choi mluvil o "DO" a jeho velkém významu v každodenním životě.
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:
Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na