Aikido ve městě raků | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Kluby > Aikido ve městě raků

Aikido ve městě raků


30. října 2012 | Přečteno: 5371x | Autor: Marcel Burdych a Karel Grünwald

Dnes vám představíme dojo ve středočeském královském městě Rakovník.

Historické záznamy o aikidu obsahují desítky jmen, které se řadí do světově uznávané skupiny a vyznačují se velkým respektem pro jejich dovednosti a významným zásluhám zaměřených na rozvoj aikida. Na tomto seznamu výjimečných lidí, kteří velkou měrou ovlivnili vývoj aikida má své pevné místo také Shoji Nishio, který je známý jako jeden z největších průkopníků aikida a zastánců filozofie Moriheie Ueshiby, zakladatele aikida. Shoji Nishio vytvořil jedinečnou formu učení aikida, kde se k výuce používají také zbraně (bokken - meč, jo - tyč), což umožňuje pochopit a správně provést techniku beze zbraně. A právě styl Nishio senseie je ten, který se v Rakovníku cvičí.

Za účelem prohlubování myšlenek a studia tohoto stylu se rakovnický oddíl stal členem organizace Yufukan Japan, která byla založena skupinou žáků a následovníků Nishio senseie za účelem zachování, dalšího vývoje a následného rozšíření tohoto unikátního stylu světa bojových umění.

V současné době oddíl úzce spolupracuje s Takashi Kurokim (5. dan), který nám poskytuje zejména technickou podporu a dohlíží na technickou úroveň a vyspělost cvičících. V minulosti nám byl velkou oporou také Radek Šípek (3. dan aikido), který nám pomáhal rozjíždět první semináře a významnou měrou se podílel na tvorbě našich webových stránek za což mu patří velký dík.

Rakovnické dojo se nachází v historické budově sokolovny v Tyršově ulici. Tréninky zde probíhají třikrát týdně. Cvičí se v úterý od 17.00 do 18.00, kdy je čas určen pro děti. Děti se zde učí poznávat základy, krásu a ladnost pohybů aikida. Od 18.00 do 19.00 začíná trénink pro dospělé, který je od 19.00 do 20.00 rozšířen o základy Krav Magy a MMA. Zde se cvičící učí poznávat základní principy i jiných bojových umění a jejich prolínání se základními principy aikida. Čas pro další aikido tréninky dospělých je vyhrazen na pátek na 19.00 - 21.00 a na sobotní ráno od 6.00 do 8.00. Sobotní tréninky jsou zaměřené na přípravu na zkoušky a na případnou rekapitulaci předchozích tréninků.

Rakovnické Dojo se může pochlubit úspěšným pořádáním aikido seminářů na světové úrovni. Mohli jste si tu zacvičit či jen pozorovat umění mistrů aikida jako jsou Ichiro Shishiya (7. dan), Takashi Kuroki (5. dan), Jean-Michel Bovio (6. dan), Remi Delcos (5. dan) a další. Koncem listopadu se můžete těšit na Václava Teichmana (4. dan) a v prosinci na Jean-Michela Bovia. Podrobné informace o seminářích se můžete dočíst na klubových stránkách Aikido-rakovnik.cz. Přijet, přijít či přiletět zacvičit si do Rakovníka můžete kdykoli a nemusí to být jen na připravovaný seminář. Vždy vás rádi mezi sebou přivítáme a rádi si s vámi předáme informace a zkušenosti ať jste začátečník či pokročilý. Vždy je co zdokonalovat a rozvíjet.
Copyright © 2011 - 2020 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: archiv autorů

Související články


Seminář aikido v Rakovníku - Jean-Michel Bovio
Pozvánka na seminář, který proběhne 14. - 16.12. 2012.
Seminář aikido v Rakovníku - Václav Teichman
Pozvánka na seminář, který proběhne 30.11. - 1.12. 2012.

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na