Bronz je úžasnej, ale prohra s Grolem mrzí | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Aktuální - nové články > Bronz je úžasnej, ale prohra s Grolem mrzí

Bronz je úžasnej, ale prohra s Grolem mrzí


19. září 2013 | Přečteno: 1974x | Autor: Český svaz judo

V srpnu proběhl světový šampionát judo a jak jistě víte z médií, Lukáš Krpálek (23) na něm vybojoval skvělou bronzovou medaili. Na webu Českého svazu judo, respektive na jeho facebookových stránkách byl záhy po tomto úspěchu uveřejněn rozhovor přímo z místa konání turnaje, který přinášíme nyní i našim čtenářům.

Dobou bronzovou prožívá na světových šampionátech Lukáš Krpálek. V sobotu (poznámka redakce 31.8. 2013) v Riu de Janeiro získal třetí místo ve své váze do 100 kilogramů, potvrdil příslušnost k absolutní špičce a navázal na stejné umístění z předloňského MS v Paříži. V "Krpošovi" ale hlodal i červ pochybností - velkého maximalistu trápilo, že v semifinále těsně před koncem prohrál s velkým sokem Henkem Grolem a on sám tak přišel o šanci bít se o zlato.

Lukáši, jaký máš první dojem z turnaje?

Bylo to náročné, víc, než jsem čekal. Ale za tu medaili jsem rád. A nebudu zastírat, že mě štve, jak jsem to že jsem to podělal s Grolem. Celý zápas jsem vedl, byl jsem strašně blízko, což zamrzí. Snad příště. Ale aby to nevyznělo negativně, jsem za medaili opravdu strašně šťastnej.

Po semifinále si trochu zuřil, tak moc tě porážka vzala?

Chyběl kousek, celý zápas jsem vedl na tresty a on mě 43 vteřin před koncem hodí. Nevím, proč jsem se do té pozice montoval. Byl jsem skleslej a měl co dělat, abych se z toho dostal.

Bylo těžké zmobilizovat síly na zápas o 3.místo?

S Japonci se mi pere většinou dobře, i Anaie jsem na olympiádě dokázal porazit. Tady se teď pere Ono, byl světová jednička v devadesátce, tady jsem se s ním pral poprvé. Mám ale jeden chvat, kterým Japonce celkem dokážu házet a i když jsem ho nepoužil, jsem rád, že to dopadlo takhle.

Jak si tedy vážíš bronzu?

Hodně, protože před mistrovstvím jsem měl problémy s loktem a nebyl jsem úplně optimálně naladěný. Navíc mě dnes chytla záda. Musel jsem si před semifinále brát nějaké ibalginy a brufeny, naštěstí v zápase o třetí místo jsem to už tolik necítil.

Můžeš porovnat dva světové bronzy s titulem z ME?

Já si vážím každé medaile, a tahle je z MS, které je asi těžší než Evropa. Kdybych tady byl zdravotně stoprocentní, třeba to dopadlo ještě lépe. Ale i bronz je úžasnej a jsem šťastnej, jak to dopadlo. Jsem rád, že jsem potěšil kluky z reprezentace, kteří mi zase dneska v hale fandili. Cítil jsem, že za mnou stojí i dost cizích judistů. A vnímal jsem i obrovskou podporu z domova, lidi to prý sledovali na internetu a i za to jim děkuju.

Předloni v Paříži si na MS získal první bronz, což bylo spíš ještě překvapení. Teď si byl jasný favorit. Vnímal si odlišnou výchozí pozici před závodem?

Bylo to úplně o něčem jiném. V Paříží jsem byl ještě takové děcko, zápasy jsem tam musel pracně otáčet. Tady se ode mě čekalo víc, ale na druhou stranu jsem od prvního kola měl hodně těžké soupeře. Poprvé jsem porazil Rakova a Sajidova, ve všech zápasech jsem musel dřít a asi to nevypadalo tak hezky jako na ME, kde mi chvaty krásně vycházely a já skoro všechno házel na ipon. Škoda prostě toho Grola…

Stihneš dnes vůbec oslavu?

Fakt nevím, jsem totálně dobitej. Asi si s klukama dáme na hotelu pár piv a vytuhnu. Budu rád, když dojdu na pokoj. Nevidím to na nic velkého. Pořádně to oslavíme až v Praze i s ostatními lidmi, co se pohybují kolem juda, a kamarády.

Publikováno s laskavým svolením autora.
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: Český svaz judo

Související články


Univerziáda 2013 - druhé zlato pro Krpálka
Aktuální a navíc radostná zpráva z tatami.
Krpálek mistrem Evropy
Ohromný úspěch českého judisty Krpálka.

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na