Centrální stáž džódó v Nizozemsku 2015 | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Reportáže - z akcí > Centrální stáž džódó v Nizozemsku 2015

Centrální stáž džódó v Nizozemsku 2015


4. června 2015 | Přečteno: 1609x | Autor: Česká džódókai

Přes tři desítky vyznavačů tradičního džódó se v průběhu minulého víkendu sešlo na 15. centrální stáži v Nizozemsku. Stáž vedli Fred Quant a Kees Bruggink, oba menkjo kaiden. Cvičení se účastnili hosté ze tří nizozemských dódžó, z Itálie, Španělska, Maďarska, Švýcarska, Belgie, ze Spojených států, Švédska a z České republiky.

První část semináře se už tradičně konala v Amsterdamském dódžó "Shin-Shinbuken" za účasti menšího počtu cvičících. Celé páteční cvičení jsme se věnovali technikám a katám Šintó rjú kendžucu. Tento první blok vedl Fred Quant, zatímco Kees Bruggink se k nám přidal až v sobotu ráno.

Sobotní cvičení se přesunulo do Almere, méně než 50 kilometrů od Amsterdamu. Tady už se o výuku dělili oba učitelé. Nejprve jsme pracovali na technikách kihon sótai, první polovině z nich, následně jsme cvičili katy z první série kurikula Šintó musó rjú džó - omote waza. Po obědě jsme pokračovali v další sadě technik, čúdan waza. O něco později se cvičící rozdělili a pokročilejší pracovali na kage waza, čtvrté sérii našich osnov. Na závěr tohoto bloku se konaly zkoušky na stupně kjú a dan. V sobotu po cvičení proběhla tradiční společná večeře v Almere.

Nedělní cvičení, po dokončení druhé poloviny technik kihon sótai, bylo rozdělené podle pokročilosti jednotlivých účastníků. Zatímco někteří pracovali na katách omote a čúdan jako včera, jiní rozšiřovali své znalosti dalšími sadami - ran-ai, samidare a dokonce okuden waza.

Vedle skvělého cvičení staré školy bojových umění jsme se opět po čase setkali s našimi přáteli z Nizozemí i odjinud a užili si atmosféru pohodového víkendu. Další setkání s těmito i ostatními učiteli některé z nás čeká za dva měsíce v malajském Penangu, kam se vydáme na 13. gaššuku Mezinárodní federace džódó. Čeští a slovenští džódisté, kteří se tak daleko vydat nemohou, přijedou jistě do Zlína v červenci nebo na další ze stáží na Slovensku (srpen) nebo v Maďarsku (září).
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: Patrik Orth

Související články


Letošní seminář tradičního džódó v Rusku
Reportáž o dubnové stáži v Petrohradu a cvičení v Moskvě.

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na