Česká asociace okinawského karate a kobuda na MS mládeže | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Aktuální - nové články > Česká asociace okinawského karate a kobuda na MS mládeže

Česká asociace okinawského karate a kobuda na MS mládeže


7. listopadu 2014 | Přečteno: 2530x | Autor: Jiří Nosál

Česká asociace okinawského karate a kobuda (ČAOKK) byla založena výhradně medailisty z Mistrovství světa a Evropy v tomto krásném sportu. Snaží se umožnit každému realizovat se na mezinárodním i tuzemském závodním poli. Prvním oficiálním, reprezentačním výjezdem bylo mistrovství světa WUKF pro mládež v Polsku.

Ve středu 15.10. odjela skupina 18 reprezentantů ČAOKK společně s presidentem a trenéry kata a kumite směr Polsko. Asi po 7 hodinách poklidné cesty jsme dorazili do hotelu, kde se všichni ubytovali, najedli a lehce potrénovali. Ve čtvrtek proběhla nezbytná prezentace, vážení závodníků a slavnostní nástup zástupců všech 46 asociací z celého světa.

Od pátku se již rozběhl celý závodní kolotoč, kde kategorie střídala kategorii. Hned první želízko v ohni nám udělalo obrovskou radost. Natálie Žippaiová získala po famózním výkonu v kata bronzovou medaili. Dalšími na řadě byli v kumite bratři Bazoni, kteří skončili shodně oba v prvním kole, kde nestačili na polské soupeře. Dalšími, kdo neprošli přes náročná první kola byli: Jan Prokop, Marek Dědek, Daniel Chod a Martin Lukeš. Ten byl dle našeho názoru velmi tvrdě poškozen rozhodčími.

Náladu prvního dne nám ovšem zvedla Žaneta Dognerová, která se přes 2 soupeřky z Polska a Brazilku, dostala do finále své kategorie. Tam podlehla Italce na kontakt. Posledním milým překvapením prvního závodního dne byl Martin Eliáš, který se probojoval přes soupeře z Polska, Ruska, Ukrajiny do boje o finále s Rumunem. Tento zápas prohrál a skončil na 3.místě. Na závěr dne ještě proběhla kategorie teamů, kde náš team "mini-dorostenek" po velmi vypjatém boji obsadil fantastické 3. místo.

Sobotní den začaly všechny dorostenecké a starší kategorie. Hned první českou závodnici na tatami, Terezu Jůnovou, chtěl panel rozhodčích po špatném rozhodnutí diskvalifikovat a poslat domů bez medaile. Česká výprava podala protest a protože byl uznán, postoupila Tereza Jůnová do nedělního finále. V kategorii kumite dorostenek startují hned 3 české závodnice, bronzové medailistky z předchozího dne. Veronice Jakubů a Viktorii Bischofové se bohužel jen velmi těsně nepodařilo projít přes své soupeřky ve druhém kole. Anna Lojdová prošla tvrdými zápasy až do čtvrtého kola, kde prohrála se soupeřkou z USA a přišla o bronzovou medaili.

Michal Galla a Andrea Lochschmidtová končí rukou rumunských závodníků. I Andreu tato prohra stála bronzovou medaili. Jakub Szewieczek a Lukáš Herák se po velmi dobrých bojích dostali do bojů o bronzové medaile, bohužel i oni tyto zápasy těsně prohráli. Michaela Budajová skončila na kontakt v prvním kole proti polské závodnici a tak s vidinou nadějného finálového zítřku odjíždíme spát na hotel.

Nedělní finálový den začal nástupem všech finalistů a předáním čestné vlajky WUKF pořadateli dalšího šampionátu v Belgii. Ve všech kategoriích byly vidět výkony na fantastické úrovni. Konečně svou finálovou kata předvedla Tereza Jůnová. Ta svým výkonem nenechala nikoho na pochybách, kdo je ten nejlepší a zaslouženě se stala mistryní světa v kategorii kata kadetky Goju ryu.

Po slavnostním dekorování všech medailistů se celá výprava vydala zpět do České republiky.
Copyright © 2011 - 2020 BudoNews.czKlikněte pro detail:
Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na