Hacu 2015 | BudoNews.cz

BudoNews.czHacu 2015


26. ledna 2015 | Přečteno: 1516x | Autor: redakce

Letošní hacu bašo (úvodní turnaj) se konal od neděle 11.1. do včerejška. O tom, že jokozuna Hakuhó turnaj vyhrál už v pátek, a tím zlomil 43 let starý rekord v počtu turnajových vítězství, jsme čtenáře BudoNews.cz informovali. Jak ale dopadli ostatní účastníci a jaké měl šampion definitivní skóre se dozvíte nyní.

Jokozuna Hakuhó nakonec nezaváhal ani v posledních dvou dnech. Přesvědčivě zvítězil nad oběma zbývajícími jokozuny a získal vedle 33. turnajového vítězství také 11. zenšó júšó, tedy perfektní skóre 15-0. V celkový tabulkách tedy drží obě první příčky. Nadto je 4. v historii v celkovém počtu vítězných zápasů v makuuči (801 zápasů) a 7. v počtu vítěznáých zápasů bez ohledu na divizi (895). Připomeňme, že Hakuhó nemá ještě třicet let, takže zcela jistě nějaká ta vítězství přidá.

Druhé nejlepší skóre na Hacu bašo vybojovali jokozuna Harumafudži, ózeki Kisenosato a překvapivě maegašira 16 Tokušórjú (všichni shodně 11-4). Deset vítězství měl jokozuna Kakurjú a maegašira 9 Tamawaši. Ózekiové Kotošógiku a Góeidó nastupovali do turnaje jako kandidáti na sestup z této úrovně (tzv. kadóban). Oba nakonec svou pozici uhájili, první z nich v poměru 9-6 a druhý dokonce těsně 8-7. Všichni z ostatních sanjaku (nejvyšší příčky) měli negativní bilanci (makekoši), přičemž nejhůř dopadl sekiwake Aoiama (5-10).

V turnaji byla udělena pouze cena kantó šó (cena za bojového ducha) maegaširovi 2 Terunofudžimu, který skončil se skóre 8-7.

Džúrjó divizi vyhrál Kitataiki (13-2).
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: internet

Související články


Hakuhó je nejúspěšnější rikiši všech dob
Jokozuna Hakuhó získal Hacu bašo 2015 už po 13. dnech a překonal rekord.
Jokozuna Hakuhó získal 32. titul v kariéře
Výsledky Kjúšú bašo 2014.

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na