International Matayoshi Kobudo Association | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Japonsko a Okinawa > International Matayoshi Kobudo Association

International Matayoshi Kobudo Association


22. prosince 2015 | Přečteno: 1456x | Autor: Tomáš Kopecký

Ve dnech 14. - 15. listopadu 2015 proběhl v italském Bussolengu pravidelný listopadový seminář Matayoshi kobudo a u jeho příležitosti byla založena nová světová organizace IMKA - International Matayoshi Kobudo Association (Kokusai Matayoshi Kobudo Kyokai).

Jejím hlavním cílem je pokračovat a dále uchovávat původně rodinný styl kobudo, dále zvyšovat znalosti a dovednosti členů organizace a šířit po světě pravé Matayoshi kobudo v jeho originální podobě. Zakladatelem asociace je italský mistr kyoshi Andrea Guarelli, který zastává funkci prezidenta a zároveň hlavního instruktora. Sídlo asociace je v Trumbullu , USA. Má zastoupení v 10 státech světa - USA, Itálie, Austrálie, Velká Británie, Norsko, Dánsko, Německo, Maďarsko, Španělsko a samozřejmě i ČR. Spoluzakladatelem a instruktorem pro ČR je Tomáš Kopecký, 3. dan.

Sensei Guarelli (8. dan kobudo a 8. dan karatedo) je přímým žákem mistra Shinpo Matayoshiho (1921 - 1997), od nějž získal 6. dan a titul renshi. Po smrti mistra studoval dále u jeho nástupce mistra Yoshiaki Gakiyi (8. dan). Mistr Guarelli je v ČR již známou osobností na poli bojových umění, v době asi před deseti lety zde vedl několik seminářů karate a kobudo.

V sobotu večer v místním Junshinkan dojo proběhl za účasti všech členů mítink, na kterém byly dohodnuty poslední detaily a poté podepsáním smluv proběhl samotný akt založení nové organizace IMKA.

Samotného semináře se zúčastnilo asi 70 cvičenců z celého světa. Na programu bylo společné cvičení bo hojo undo 1 - 3 a bo kihon kata, poté probíhala skupinová výuka dle technického stupně. Studenti s barevnými pásky trénovali kumibo, nunchaku a zejména sai - hojo undo, kumite a kata nicho sai a sancho sai. Nositelé černým pásů měli možnost trénovat do detailů kata chikin no kun a shiishi no kun včetně kumiwaza a bunkai oyo, dále byly na programu kata tonkuwa dai san, jo jutsu a pro nejpokročilejší studenty hojo undo a kata se zbraní kama. V neděli odpoledne proběhl pro instruktory další trénink se zaměřením na kumibo, kihon kumite a renzoku kumite.

Někteří zahraniční instruktoři dále trénovali celý další týden na soukromých hodinách u mistra Guarelliho nebo na běžných trénincích v místním dojo tak, jako my. Po takto stráveném týdnu, kdy jsme trénovali asi 5 hodin denně, jsme odjížděli doslova zasypáni informacemi, novými technikami a detaily. Hodnotím tento seminář jako doposud nejdelší a neobsáhlejší. Teď už zbývá jen, aby to vše člověk stačil natrénovat, protože další seminář je naplánován již na leden 2016. Je určen výhradně pro instruktory a nositele mistrovských stupňů, hlavním tématem má být dnes velmi raritní a téměř vytracená kata s tekko.
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: Tomáš Kopecký

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na