Jakub Štěpán přivezl dvě bronzové medaile z MS v karate | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Aktuální - nové články > Jakub Štěpán přivezl dvě bronzové medaile z MS v karate

Jakub Štěpán přivezl dvě bronzové medaile z MS v karate


1. listopadu 2014 | Přečteno: 1836x | Autor: Centrum Karate Praha

Po dlouhém čekání na medaili z MS v seniorské kategorii se Česko konečně dočkalo. Na úspěch Dany Hradské navázal Jakub Štěpán a to rovnou dvěmi medailemi z kumite (zápas) a fukugo (sestava + zápas). Po zranění, které Štěpán utrpěl v červnu na evropském poháru (vykloubené koleno a potrhané vazy) byl jeho start ohrožen a nebylo jisté, zda-li se vůbec turnaje zúčastní. Naštěstí však vše dobře dopadlo a pražský klub se může radovat z medailí ze světového šampionátu.

Ve dnech 22. - 27. 10. 2014 odlětěla z Prahy česká reprezentace do Ženevy na Mistrovství světa 2014 v tradičním karate. Současně se světovým šampionátem probíhal i Světový pohár dětí 2014. Seniory zastupoval z pražského klubu Jakub Štěpán, mladší žáky reprezentovali Kryštof Pelc a Šimon Kalina.

V pátek mezi sebou soutěžili junioři a kadeti mezi kterými jsme bohužel neměli žádného zástupce. V sobotu pak nastoupili senioři a od dopoledních hodin se diváci mohli bavit zápasy mezi těmi nejlepšími zápasníky z celého světa.

Jakub nejprve startoval v disciplíně fukugo. Fukugo je soutěžní disciplína tradičního karate, které se účastní nejvyspělejší závodníci, neboť je zde nezbytně nutné ovládat kata i kumite. Závodníci se mezi sebou střídavě utkávají v kumite i kata kitei (povinná forma kata, vyhlášená technickým výborem ITKF), která v sobě zahrnuje různé základní techniky tradičního karate. Autorem kata kitei je sensei Nishiyama. Fukugo je tedy absolutní disciplínou tradičního karate. V semifinále narazil na Lukáše Wojczika z Polska, kterého loni na mistrovství Evropy porazil, ale tentokrát přes skvělou formu polského závodníka neprošel a musel se rozdělit o třetí místo s americkým reprezentantem.

V další disciplíně nastoupil na kumite, ve kterém loni na mistrovství Evropy vybojoval stříbrnou medaili. Štěpán se probojoval pavoukem zápasníků až do semifinále, kde na něj čekal několikanásobný mistr Světa a Evropy Damian Stasiak, rovněž z Polska. Oba dva se už znají z předchozích turnajů (finále ME 2013, evropský pohár 2014 – pro zranění kolene Štěpán nemohl v souboji dále pokračovat) bohužel český reprezentant ani jednou nezvítězil a proto mu měl co vracet. Celý zápas si oba dobře kontrolovali a nepouštěli se do nebezpěčných akcí, proto se muselo rozhodnout až v prodloužení, kdy Stasiak kopem z otočky zhatil našemu reprezentantovi naději na mistrovský titul.

V neděli pak nastupovali naši nejmladší na Světovém poháru dětí 2014. Šimon Kalina bohužel ve druhém kole narazil na ostříleného závodníka, který jej těsně na praporky nepustil do dalšího kola. Taktéž Kryštof Pelc narazil na favorita a o jeden praporek nepostoupil dále. Pak už našim klukům nezbylo nic jiného, než podpořit jediného českého zástupce ve finále. Cenou útěchy pro Kryštofa bylo, že titul světového šampiona získal zlínský Mikuláš Přecechtěl, kterého porazil na MČR a svádí mezi sebou velice kvalitní boje.

Naše centrum děkuje za celoroční podporu firmě original-store.cz a hayashi.cz, bez kterých by to nešlo.

Dále děkujeme ČATK a jejímu vedení Radkovi Janušovi a Robinovi Bařákovi za možnost startovat na tomto turnaji, reprezentačnímu trenérovi Radkovi Kleiblovi a Tomáši Neradilovi za psychickou podporu.

V neposlední řadě všem, kteří nám dělali sparring partnery a "nasazovali život" na trénincích a soustředěních.
Copyright © 2011 - 2020 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: Centrum Karate Praha

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na