Jaký byl otevřený seminář shurikenjutsu v Praze | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Reportáže - z akcí > Jaký byl otevřený seminář shurikenjutsu v Praze

Jaký byl otevřený seminář shurikenjutsu v Praze


12. listopadu 2014 | Přečteno: 2333x | Autor: Bujinkan Dojo Prague

Čtvrtý otevřený seminář tradičního shurikenjutsu v Praze proběhl o státním svátku 28. října 2014 opět pod záštitou pražského oddílu Bujinkan Dojo Prague. Výuku vedl Pavel Slavík, hlavní instruktor zmiňovaného dojo. Semináře se zúčastnilo devatenáct studentů různých bojových umění z Prahy, Mladé Boleslavi, Kladna, Liberce a Plzně. Téma semináře vycházelo, jako každý rok, z technik shurikenjutsu, které jsou vyučovány v rámci organizace Bujinkan Dojo a tedy z devíti tradičních škol ninjutsu a bujutsu vyučovaných v této škole. Cílem podobných seminářů je představit toto ne příliš rozšířené umění veřejnosti a umožnit i studentům jiných bojových umění vyzkoušet si techniky vrhání kovových čepelí různých tvarů, tedy shurikenjutsu, na "vlastní kůži".

V dopoledních hodinách se sešli účastníci v prostorách sportovního centra Ústavu tělesné výchovy a sportu ČVUT v Praze, aby věnovali celý den tréninku této dovednosti. Začátek tréninku byl logicky věnován seznámení se s naprostými základy, počínaje správným způsobem držení čepelí, konče načasováním vypuštění čepele z ruky. Celý dopolední blok semináře byl věnován intenzivnímu tréninku hodu způsobem shōmen uchi, tedy přímému vertikálnímu hodu. Tento způsob hodu je považován za naprostý základ, bez jehož zvládnutí je jen velice těžké, ne-li nemožné, pokračovat v tréninku dále k složitějším technikám. Tento manévr byl trénován nejprve z pozice ve stoji, dále pak v sedu či chůzi, ale stejně tak v technikách taihenjutsu – pádových technikách a technikách skoků. Tento hod se procvičoval jak na krátkou vzdálenost nejčastěji v rozmezí dvou až čtyř metrů podle pokročilosti jednotlivých účastníků metodou jiki daho, kdy hrot směřuje z dlaně ven, ale i na dlouhou vzdálenost metodou hanten dahō, tedy s hrotem shurikenu otočeným do dlaně, kdy se čepel během letu otočí navíc o 180°.

Odpolední blok byl věnován seznámení se s dalšími pokročilejšími technikami hodů v rámci shurikenjutsu a technikám shurikenjutsu na krátkou vzdálenost, kdy je čepel shurikenu využita za účelem zachycení oponentova útoku, nebo jako úderová či bodná zbraň.

Někteří z účastníků měli svou vůbec první zkušenost s tréninkem bojového umění shurikenjutsu, a i přesto byli v závěru semináře schopni docílit některých kvalitních hodů. Zkušenější studenti pak měli možnost vyzkoušet si pokročilé formy hodů, některé z těchto technik jsou využívány pouze a jen v rámci bujinkan ryuha (škol vyučovaných v rámci Bujinkan Dojo) a nikde jinde se s nimi nemůžete setkat. Všichni účastníci pak pomohli svým přístupem k samotnému tréninku k vytvoření příjemné atmosféry, která provázela celý tento den strávený studiem tradičního bojového umění.

Doufáme, že i na příštím otevřeném semináři shurikenjutsu, který proběhne na jaře 2015, se sejde podobně naladěná skupina zájemců z řad studentů různých bojových umění. Však na tomto semináři byli studenti několika stylů karate, Toyama ryu, Nakagawa tozan ryu, Tenshin shoden Katori shinto ryu Sugino-ha i Otake-ha a samo sebou studenti bujinkanu. O dalších aktivitách spojených nejen se shurikenjutsu se vás budeme snažit obeznámit prostřednictvím Budonews.cz a nebo je můžete najít na našem webu – www.bujinkanprague.com.
Copyright © 2011 - 2020 BudoNews.czKlikněte pro detail:
Související články


Japonské umění shurikenjutsu - Techniky, část druhá
Podruhé o technikách a cvičení shurikenjutsu.
Shurikenjutsu a jeho trénink
Konkrétní pohyby a techniky vrhání čepelí.

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na