Jokozuna Hakuhó se stal vítězem Nagoja bašo | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Video > Jokozuna Hakuhó se stal vítězem Nagoja bašo

Jokozuna Hakuhó se stal vítězem Nagoja bašo


26. července 2015 | Přečteno: 2825x | Autor: redakce

Jokozuna Hakuhó potvrdil svou dlouhodobou dominanci ve velkém sumó a po spíše nepovedeném květnovém výkonu zvítězil v červencovém Nagoja bašo se skóre 14-1. Získal svůj 35. titul v kariéře.

Druhý v pořadí skončil jokozuna Kakurjú (12-3), který se vrátil po dvou absencích a jako jediný držel s Hakuhem krok až do finálového dne. Pokud by v něm Hakuha porazil, mohl bojovat o vítězství a své druhé júšo. To se mu sice nepodařilo, přesto byl jeho výkon v turnaji takříkajíc "jokozunovský". Fantastické skóre 12-3 měl nakonec i maegašira 8 Jošikaze. Tento výsledek na případné playoff nestačil, protože měl tři prohry na vrubu "už" po deseti dnech. Jošikaze za svůj výkon obdržel kantó šó (cenu za bojového ducha),

O titulu mohl po povedeném začátku turnaje uvažovat i ózeki Terunofudži, který držel po deseti dnech skóre 9-1, stejně jako sekiwake Točiózan. Tomu se dokonce podařilo porazit oba jokozuny ve dvou po sobě jdoucích dnech. Oba zmínění ale začali kazit poslední zápasy a skončili se skóre 11-4 respektive 10-5. Sekiwake Točiózan alespoň vybojoval šukun šó (cenu za mimořádný výkon). Výsledek 10-5 a teoretickou šanci na vítězství v turnaji měl i ózeki Kisenosato, který nedokázal zastavit ve 14. dni Hakuha. Tím připravil o svou šanci na titul sebe i ostatní jmenované borce.

Dvoumístné kačikoši (pozitivní skóre) vybojovali maegaširové Okinoumi (11-4), Ósunaaraši (11-4), Sadanofudži (10-5) a Endó (10-5).

Turnaj se nevyvedl jokozunovi Harumafudžimu, který po jedné nepřesvědčivé výhře z turnaje odstoupil. Do posledního dne se trápil ózeki Kotošógiku, kterému hrozila ztráta titulu ózeki. Nakonec se díky třem výhrám na konci turnaje a celkovému skóre 8-7 jako ózeki udrží. Se sestupem z vyšších pozic musí počítat komusubi Takarafudži a sekiwake Ičinodžó (oba 4-11). Na turnaj by určitě rád zapomněl maegašira Ikioi (2-13). Pouze o jedno vítězství víc vybojoval čtyřicátník (!) Kjokutenhó. Ten se měl neoficiálně vyjádřit, že v nižší divizi už nenastoupí a nejspíš ukončí kariéru. Obdobně se mluví o konci kariéry Wakanosatoa (39 let), který nezískal kačikoši v džúrjó a dostal by se do třetí divize makušita.

Džúrjó vyhrál s pouhými 11 výhrami nováček Mitakeumi, který do velkého sumó přišel teprve v březnu tohoto roku.

Pod článkem tentokrát najdete video finálového zápasu Hakuhó vs. Kakurjú, dále zápasy Hakuha proti Terunofudžimu a Točiózanovi a navíc zápas Hidenoumi vs. Kjokutenhó jako poctu tomuto veteránovi. Rozhodně se na ně podívejte.

Kompletní výsledky Haru bašo na stránkách Nihon Sumó Kjókai zde.
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: internet

VideoSouvisející články


Sekiwake Terunofudži zvítězil v Nacu bašo 2015
Překvapivé výsledky letního turnaje ózumó.
Výsledky březnového turnaje sumó
Jarní turnaj ózumó v Ósace.

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na