Jokozuna Hakuhó získal 32. titul v kariéře | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Aktuální - nové články > Jokozuna Hakuhó získal 32. titul v kariéře

Jokozuna Hakuhó získal 32. titul v kariéře


26. listopadu 2014 | Přečteno: 3943x | Autor: redakce

Devětadvacetiletý jokozuna Hakuhó v neděli 23.11. zvítězil v letošním Kjúšú bašo se skóre 14-1. Dosáhl na 32. turnajové vítězství (júšo) v kariéře.

Hakuhó zaváhal pouze jednou a to v 6. dni, kdy si s ním poradil maegašira Takajasu. Oproti tomu ve finále bez sebemenších problémů překonal Kakurjúa, který ho mohl o titul připravit, pokud by s ním dokázal dvakrát vyhrát. Kakurjú měl nakonec druhé nejlepší skóre (12-3). S jedenácti výhrami skončili jokozuna Harumafudži, ózeki Kisenosato a maegašira 8 Točinošin (!), který vybojoval cenu kantó šó za bojového ducha. Připomeňme, že Točinošin z Gruzie vyhrál poslední 4 turnaje řadě v nižších divizích na své rychlé cestě zpátky do makuuči, odkud se propadl kvůli zranění křížového vazu. Kantó šó získal také veterán Kjokutenhó, který ve 40 (!) letech dosáhl na skvělé skóre 10-5. Kjokutenhó je první čtyřicátník, který tuto zvláštní cenu vybojoval. Nadto to dokázal už po sedmé v kariéře. 10-5 měl nakonec i výše zmíněný Takajasu, který poŕazil vedle Hakuha také jokozunu Harumafudžiho a dva ózeki (Góeidó a Kotošógiku). Za to získal šukun šó za výjimečný výkon. Cena za techniku nebyla udělena.

Velmi dobré skóre 10-5 měl nakonec maegašira Endó, který po nevyrovnaném prvním týdnu vybojoval 8 vítězství v řadě. Vedle borců s devíti výhrami stojí za zmínku také výsledek Ičinodžóa, který s velkým sumó začal teprve v lednu 2014. Ičinodžó po skvělém podzimním turnaji nastoupil jako sekiwake do toho listopadového a podařilo se mu získat těsné kačikoši (8-7).

Naopak špatné výkony předvedli ózeki Kotošógiku (6-9) a Góeidó (5-10). Ani jeden nedosáhl na kačikoši a čelí riziku ztráty titulu ózeki (kadoban). Nedařilo se ani dalším dvěma zápasníkům nejvyšších stupňů (sanjaku). Propadl komusubi Takekaze (2-13) a makekoši měl i komusubi Ikioi (6-9). Takže oba jmenovaní v lednu spadnou na úroveň maegašira, aby je nahradili úspěšnější z Kjúšú bašo (Takajasu a Točiózan).

Druhou nejvyšší divizi džúrjó nakonec vyhrál další veterán Tokitenkú (12-3), který se vrátí zpátky do makuuči.

Závěrem připomeňme, že Hakuhó ve Fukuoce překonal Čijonofudžiho 31 titulů z období mezi lety 1981 a 1990 dotáhl se na historicky nejúspěšnějšího zápasníka Taihóa, který je vybojoval v letech 1960 - 1971. Chybí mu pouze jedno turnajové vítězství, aby se stal nejúspěšnějším jokozunou historie. Uvidíme, zda to dokáže už v lednu 2015.

Mezi videi tentokrát najdete posledních pět výher jokozuny Hakuha na Fukuoka bašo 2014.
Copyright © 2011 - 2020 BudoNews.czKlikněte pro detail:
VideoDiskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Jan Čech - 27.11. 2014 / 11:26
Oprava: Cenu za techniku (ginóšó) by měl dostat Točinošin za tenhle hod. Podle mně nádhera :-) https://www.youtube.com/watch?v=C8HseJzwB6o


Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na