Kagamibiraki Evropské federace džódó 2017 | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Reportáže - z akcí > Kagamibiraki Evropské federace džódó 2017

Kagamibiraki Evropské federace džódó 2017


12. ledna 2017 | Přečteno: 1946x | Autor: Patrik Orth

Po patnácté jsem měl tu čest zúčastnit se Kagamibiraki Evropské federace džódó (FEJ), které se jako obvykle konalo v Cartigny nedaleko Ženevy. Termín letošního prvního semináře připadl na 6. – 8. 1. 2017. Avizovaným tématem bylo "pět stupňů učení". Těmito stupni jsou činmoku, šičó, kioku, džišši a ošie.

Podle vysvětlení senseie Pascala Kriegera, který měl po roční pauze stáž na povel, je činmoku klid, schopnost přistupovat ke cvičení s čistou myslí. Šičó je pozornost, kombinace dívání se, poslouchání a sledování vůbec. Kioku je memorování, naučení se pohybu srdcem. Džišši je používání, provádění pohybů znovu a znovu. Konečně ošie je vyučování, tedy vytváření stejných podmínek pro začátečníky.

Páteční část semináře začala opět cvičením pro učitele. Večer, když přijeli ostatní, byl trénink rozdělený do dvou skupin. Oproti předchozím letům byli začátečníci v průběhu celé stáže zapojeni trochu víc a učili se poměrně těžké věci. Pokročilejší oproti tomu pracovali na technikách, které už znají docela dlouho.

Vedle senseie Kriegera se na výuce podílelo třináct dalších učitelů a hlavně čtyři z nich, kteří dosáhli na menkjo kaiden. Už tradičně nechybělo několik minut cvičení s bokkenem v rámci každé hodiny a samozřejmě ukázky průřezem osnov celé školy.

V sobotu večer sensei Krieger předal dvěma svým žákům svitek šomokuroku, přičemž jeden z nich si odvezl autor této krátké zprávy.

Autor je vedoucím české skupiny při Evropské federaci džódó.
Copyright © 2011 - 2020 BudoNews.czKlikněte pro detail:


Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaCo nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na