Karate v Prudniku | BudoNews.cz

BudoNews.czKarate v Prudniku


12. listopadu 2013 | Přečteno: 2020x | Autor: Josef Rajchert

Polské město Prudnik hostilo na tradičním turnaji Puchar Gór Opawskich na 350 závodníků Polska, Ukrajiny, Slovenska a České republiky.

Turnaj "Čtyř" obsazovalo i třináct ústeckých závodníků (SKR Sport Union). V kata i kumite bojovali žáci, dorost, junioři i senioři. Největšího úspěchu dosáhla žákyně Kateřina Procházková, když se eliminacemi v kumite nad 50 kg probojovala až do finále. I v tomto zápase nezaváhala a porazila domácí závodnici. Dalším úspěšným medailistou byl se dvěma bronzovými medailemi Petr Marschall. Ten nejprve v prvním kole podlehl domácímu závodníkovi 2:3, když rozhodčí svého favorita lehce upřednostnili...
"Soupeř to byl kvalitní, protože se dostal až do finále, ale jeho krátká nestabilita v první sestavě měla vyznít jasně ve prospěch Marschalla,"
okomentoval verdikt rozhodčích trenér Rajchert. V kumite se popasoval s řadou soupeřů na kvalitní úrovni a to zejména s reprezentanty z Ukrajiny. Vybojoval zaslouženě bronzovou medaili. Stříbry se pak v disciplíně kumite "ověnčili" i další zástupci ústeckého karate. Ondřej Hrdlička mezi dorostenci, Vladislav Kis a Šárka Burýšková v seniorech. Ti měli také ve finále dobře připravené závodníky z Ukrajiny.
"Konečně měli další jiné soupeře než na domácí scéně, kde seniorské karate zaznamenalo v posledních létech početní úbytek," dále řekl Rajchert. Posledním medailistou, v kovu bronzovém, byl Petr Podrábský. Ten stále bojuje s nevýhodnými hmotnostními (pro něho i výškovými) kategoriemi. Tentokrát nastupoval v kategorii žáků do 50 kg. Je třeba poznamenat, že mezi o hlavu většími závodníky, po sobě zanechal výraznou bojovou stopu. i přes rozdíl až 13 kg (má 37!), stanul na stupních vítězů.
"Další vystoupení ústeckých závodníků bude na Národním poháru mládeže v Praze, kam vysíláme 45 soutěžících. Doufáme v poslední body pro postup na m ČR mládeže. Zatím je v nominaci již 22 závodníků," uzavřel komentář šéftrenér ústeckého Shotokanu Rajchert.
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:
Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na