Karatista Petr Richter si z Polska přivezl světový bronz | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Aktuální - nové články > Karatista Petr Richter si z Polska přivezl světový bronz

Karatista Petr Richter si z Polska přivezl světový bronz


7. dubna 2016 | Přečteno: 1662x | Autor: Adéla Nováková

Petr Richter z pražského klubu Karate Vision vybojoval v polském Bydgoszczu bronz na Mistrovství světa asociace WSF v kategorii 16 – 17 let, které se konalo o tomto víkendu. Šampionátu se účastnilo více než 900 závodníků z 29 zemí.

"Petr je velmi talentovaný mladý karatista, který do závodění dává hodně úsilí a času. Občas to má trochu náročnější v kombinaci se školou, ale děláme, co se dá. Jsem ráda, že se mu konečně povedlo přivézt medaili z takto velkých závodů a doufám, že je to teprve začátek jeho kariéry," říká trenérka Karate Vision a mistryně světa v karate Petra Nová.

Petr Richter je několikanásobný medailista z Mistrovství České republiky a člen reprezentace České republiky závodící v disciplíně kata. V současné době se mu daří obsazovat medailové pozice i na zahraničních turnajích. V polovině března vyhrál mezinárodní závody v německém Zwönitzpalpokalu a to hned ve dvou kategoriích junioři a U21.

Karate se rozděluje na dvě soutěžní disciplíny – kata a kumite. Kata je pevně daná sestava po sobě jdoucích technik a kombinací, které představují stínový boj s imaginárními soupeři. Kumite je zápas s opravdovým soupeřem, který má pevně daná pravidla povolených a zakázaných technik a není v něm povoleno kontaktovat soupeře na hlavu.

Karate Vision je sportovní klub v Praze, který v dnešní době čítá okolo 200 členů a osmi trenérů. Zabývá se sportovní přípravou a tréninkem karate malých dětí, mládeže a dospělých. Byl založen v roce 2002 několikanásobným mistrem České republiky v karate Pavlem Moricem.
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: Karate Vision

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na