Kjúšú bašo ovládl Kakurjú | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Video > Kjúšú bašo ovládl Kakurjú

Kjúšú bašo ovládl Kakurjú


29. listopadu 2016 | Přečteno: 2422x | Autor: redakce

Jedenatřicetiletý jokozuna Kakurjú vybojoval titul v posledním letošním turnaji sumó.

Kakurjú skončil v turnaji s výsledkem 14-1. Nestačil jen na Kisenosatoa v jedenáctém dni, a tak o svém třetím turnajovém vítězství rozhodl už ve čtrnáctém dni. Kisenosato byl jedním z případných kandidátů na playoff, přes své zaváhání s méně zkušenými soupeři (Endó a Šodai). Postupně si vypracoval nadějnou pozici potom, co pokořil všechny tři jokozuny. Překvapení se nekonalo. Kisenosato ve třináctém dni nedokázal vyhrát nad Točinošinem a připsal si třetí prohru. Během celého roku nasbíral Kisenosato rekordních 69 výher, ale júšó stále nevybojoval. Snad v příštím roce.

Další favorité turnaje - jokozunové Hakuhó a Harumafudži skončili se čtyřmi prohrami (11-4) a velká naděje japonského sumó Góeidó dopadl ještě hůř. Vítěz minulého turnaje měl šanci na jmenování jokozunou, pokud by na Kjúšú zopakoval dva měsíce starý výsledek (15-0). Přes slibný začátek se nakonec dostal na pouhých devět výher (9-6).

Další ózeki Terunofudži byl v turnaji kadoban a jen těsně uhájil svou pozici s výsledkem 8-7. Ózeki Kotošógiku vyhořel a s pouhými pěti výhrami bude jako kadoban nastupovat v lednu.

Dobře zápasil zmiňovaný Šódai (11-4, kantó šó), Arawaši (11-4), nováček Išiura (10-5, kantó šó), komusubi Tamawaši (10-5 a ginó šó), Ikioi a Točinošin (oba 10-5). Zvlášť Išiura překvapil sérií deseti výher v řadě při svém prvním startu v makuuči.

Velikou smůlu měl tentokrát Endó, který pokořil tři ózeki a jokozunu Hakuha, aby nakonec nedosáhl ani na kačikoši (7-8). Stejně dopadl sekiwake Takajasu a jeho naděje na jmenování ózekim protentokrát zhasla.

Posledních pět zápasů nového šampiona najdete jako obvykle pod článkem.

Kompletní záznam turnaje a výsledky najdete na stránce Nihon Sumó Kjókai zde.
Copyright © 2011 - 2020 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: internet

VideoDiskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na