Krav Maga a Kapap pro budoucí vojáky | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Západ > Krav Maga a Kapap pro budoucí vojáky

Krav Maga a Kapap pro budoucí vojáky


17. května 2013 | Přečteno: 4652x | Autor: ČAKMK

Ve čtvrtek 25. dubna 2013 došlo k mimořádné události, která spojuje dva konce republiky - městečko Moravská Třebová u Svitav, kde sídlí jediná česká Vojenská střední škola (VŠMT), jenž připravuje budoucí vojáky Armády České republiky a středoèeskou Dobříš, kde se před 5 lety začala psát historie České Asociace Krav Maga - Kapap (ČAKMK), občanského sdružení, které v ČR prezentuje izraelskou reálnou sebeobranu a bojová umění židovského státu.

Michal Janoušek, rodilý Příbramák a dobříšský občan, mimo jiné v posledních 2 letech i předseda ČAKMK, která představuje největší síť škol izraelské reálné sebeobrany v ČR, společně se svými instruktory, vedl ve čtvrtek 25.4.2013 historicky první výcvikový seminář na VŠMT od mimoarmádních trenérů.

Semináře se zúčastnilo několik desítek cvičenců, především studenti a členové 4. vojenského klubu Musado, které tato reálná sebeobrana svým přístupem zaujala, jelikož obohatila jejich znalosti o nové prvky. Výcvik pod taktovkou hlavního trenéra pro ČR se skládal z tréninku boje holýma rukama, z tréninku obrany proti napadení tyčí, nožem, pistolí a to s obranou za použití všech těchto zbraní nebo také třeba jen opasku jako vysoce účinného sebeobranného nástroje, když voják nic jiného po ruce nemá.

Krav Maga a Kapap jsou dvě vysoce účinná bojová umění, která vznikla v 50. letech 20. století v izraelské armádě. Mají dva různé zakladatele, ale využívají obdobných principů, takže v současnosti je nelze striktně od sebe oddělit. V ČR existuje několik zastoupení Krav Maga a Kapap, přičemž ČAKMK představuje v současné době největší organizaci, co do počtu školy a velikosti členské základy.

Podle zpětných vazeb po výcviku se tříhodinový výcvikový seminář líbil a ze strany VŠMT je zájem na další spolupráci. Je to velký úspěch, který se podařil.
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: ČAKMK

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na