Krpálek splnil slib! | BudoNews.cz

BudoNews.czKrpálek splnil slib!


14. prosince 2016 | Přečteno: 2653x | Autor: Milan Švec

Fotku zesnulého kamaráda měl celý den soutěží ve váze do 100 kg Lukáš Krpálek stále u sebe. Na nejvyšším stupínku ji pak vyndal a ukázal světu. "Medaili jsem vyhrál pro manželku, malého Toníčka a tragicky zemřelého kamaráda Sašu," vysvětloval jediný český olympijský vítěz z Ria, proč si na stupně vítězů vzal fotku Saši Jurečky, kamaráda, který v loňském roce tragicky zahynul při potápění v Itálii.

To co slíbil před olympiádou, splnil do puntíku. "Přijel jsem do Ria pro medaili, to jsem nikdy nepopíral. Že to ale bude ta nejcennější, v to jsem ani nedoufal," řekl pětadvacetiletý rodák z Jihlavy. Ve finále porazil na ippon Ázerbájdžánce Elamra Gasimova necelou půlminutu před koncem největšího zápasu své bohaté kariéry. "Gasimov se hrozně těžko hází, je zarputilý. Když do něčeho vlezu, kontruje. Doufal jsem, že nebude wazari a nebudu se muset s ním zase handrkovat ještě dál," komentoval finálový boj mistr světa.

A to cestu do finále neměl vůbec jednoduchou. Los byl doslava hororový. Na své cestě za zlatem potkal světovou jedničku i dvojku, úřadujícího mistra světa, nebo dva protivníky menšího vzrůstu, ale podsadité a velmi silné. V zápase s Portugalcem prožil nejtěžší chvíli celého turnaje a byl jen půl minuty od vyřazení. "Už před olympiádou jsem říkal, že bych se nechtěl prát s Fonsecou. Že s malými judisty strašně nerad bojuji. Ale dopadlo to nakonec dobře," usmíval se.

"Celý den byl hrozně těžký, protože jsem už znal los, který jsem živě sledoval, když jsme s dalšími olympioniky odlétali do Ria z pražských Kbel. Neměl jsem radost," potutleně se usmíval a dodal: "Byl jsem naštavaný, že mně v pavouku nalosovali judisty menšího vzůstu. Podařilo se mi je všechny porazit i úřadujícího mistra světa. Akorát jsem nevěděl, jestli se mi to nezdálo, protože jsem dostal pořádnou šlupku do hlavy," smál se už po boji vlajkonoš české výpravy.

Za zlatou medaili má slíbenou odměnu 1,75 milionu korun. "Celá odměna padne na naše bydlení. Pořídili jsme si baráček," takže umoříme zčásti hypotéku. To poražený finalista může smutnit, přišel o pěkně velký balík. "Gasimov? Ten je úplně někde jinde. Kdyby vyhrál olympiádu, dostane auto, barák, pár milionů. První Ázerbájdžánec, který vyhrál moji váhu na olympiádě v Londýně, dostal v přepočtu na koruny dvacet milionů," líčil další z judistických reprezentantů Jaromír Ježek.

Olympiáda má své vítěze, ale i poražené. Do druhé kategorie se v Riu zařadili kolegové zlatého judisty Jaromír Ježek, pro kterého to byla poslední soutěž v kariéře, a Pavel Petřikov mladší, kteří shodně vypadli ve vyřazovacích bojích.

V prvním kole olympijského turnaje skončila i zápasnice ve volném stylu Adéla Hanzlíčková. Její olympijský debut trval v Riu jen tři minuty a skončil ještě před limitem na technickou převahu Švédky Henny Katariny Johanssonové. Bývalá mistryně Evropy ji v první půli svalila na zem a udržela ji tam navzdory jejímu několikanásobnému mostování a snahy se vyprostit. I přesto, že do Ria byla dodatečně nominována na divokou kartu, stala se první Češkou, která ve sportu s tradicí od antiky startovala. A tak, kdo na olympijských hrách z úpolových sportů chyběl, byli reprezentanti "šermu pěstí". Boxeři, po stříbrné medaili Rudolfa Kraje z olympijských her 2000 v Sydney, marně hledají následovníka mělnického rodáka.
Copyright © 2011 - 2020 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: archiv autora

VideoDiskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na