Letošní dubnový seminář džódó v Padově | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Reportáže - z akcí > Letošní dubnový seminář džódó v Padově

Letošní dubnový seminář džódó v Padově


7. května 2016 | Přečteno: 2005x | Autor: Patrik Orth

V posledním dubnovém týdnu proběhl další ze seminářů džódó, který vedl sensei Fred Quant (Šintó musó rjú menkjo kaiden z Nizozemska). Stáž se tentokrát konala v italské Padově a účastnili se jí džódisté z Itálie, Rakouska, Švýcarska, Maďarska a České republiky.

Stáž, kterou organizovala Maria Rosa Valluzzi, vedoucí místního Tsuki Kage Dojo, začala už v pátek 29. dubna večer v menším dódžó "Yoshitaka". Tady jsme cvičili devadesát minut základní techniky s bokkenem a katy Šintó rjú kendžucu.

V sobotu a v neděli (30.4. - 1.5.)jsme potom pokračovali v hale poblíž centra města samotným Šintó musó rjú džó. Jako obvykle jsme se věnovali cvičení základních technik bez partnera (tandoku) i s partnerem (sótai) a katám z osnov naší školy.

Fred učil v Padově poprvé a mnozí italští džódisté měli vůbec první příležitost cvičit celé dva dny pod jeho vedením. Každý klub, nebo skupina v některé z členských zemí Evropské federace džódó (FEJ) pracuje pod systematickým vedením některého z učitelů a pokud někdo necestuje na stáže těch ostatních, nemá možnost srovnání a hlavně zhodnocení své techniky z jiného úhlu. V Padově učí jednou ročně Sergio Dieci a v Itálii jako takové jsou momentálně dva delegovaní učitelé FEJ. Fredova stáž byla tedy mimořádná. Vloni tu učil Michel Ducret a napřesrok tuto skupinu navštíví další z učitelů.

Italští džódisté (z Padovy, Milána, Monzy, Říma i odjinud) byli z Fredova poctivého cvičení a lidského přístupu nadšeni a my, jeho staří známí z Čech, si ho opět s radostí užívali. Za sebe mohu říci, že jsem na základě několika senseiových oprav a poznámek na místě a z vlastního cvičení objevil několik nedostatků, na nichž budu nyní pracovat.

Stáž v Itálii se tak stala dalším dílkem skládanky mého cvičení... Krásné město, skvělé jídlo a milí lidé se stali vítaným bonusem a odměnou za dlouhou cestu vlakem.
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: Patrik Orth

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaCo nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na