Lok Yiu Wing Chun v Kralupech se představuje | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Kluby > Lok Yiu Wing Chun v Kralupech se představuje

Lok Yiu Wing Chun v Kralupech se představuje


24. října 2013 | Přečteno: 6104x | Autor: Roman Vaněk

Wing Chun Kung Fu je staré čínské bojové umění, podle legendy vyvinuté buddhistickou mniškou z kláštera Shaolin, mniškou Ng-Mui, a naposledy předané velmistrem Yip Manem v Hong Kongu jeho žákům. Je to velmi vědecká a přitom umělecká forma bojového umění. Jeho specialitou je boj na krátkou vzdálenost, přičemž jsou rychlé údery kombinovány těsnou, neprodyšnou obranou a koordinovány postoji pro rychlý pohyb vpřed a vzad. Efektivita Wing Chun je dosažena velmi koordinovanými útoky se současnou obranou (a naopak) - přenáší se mnoho síly, přičemž zůstává zachována uvolněnost a finesa za minimální ztráty energie.

Yip Man

Když se 14. října 1893 ve Fathsanu v Číně narodil chlapec jménem Yip Man, nikdo ještě nemohl tušit, jaký význam bude mít tato událost pro Wing Chun Kung Fu. Především jemu můžeme poděkovat za rozšíření tohoto bojového umění v podobě, jak ho známe dnes. A i v odborných kruzích bude vždy Wing Chun nerozdílně spojen s jeho jménem. Když Yip Man v roce 1972 zemřel, ztratila rodina Wing Chun svého otce.

Lok Yiu

Mistr Lok Yiu žil se svým učitelem, Velmistrem Yip Manem, více než šest let ve společné domácnosti v Hong Kongu, naučil se od něho tradiční Wing Chun a byl jeho první asistent. Vedl za jeho přítomnosti tréninky a mnoho Wing Chun osobností, kteří provozují Wing Chun po celém světě, prošli jeho rukama. Mistr Lok Yiu posléze založil s posvěcením velmistra Yip Mana svoji školu. Po smrti svého učitele pak považoval za povinnost opatrovat a předávat dále tradiční Wing Chun. Dlouhé roky učil pouze výhradně asijské žáky, dokud nepřijal v roce 1992 za žáka jako jediného evropana Wilhelma Blecha.

Wilhelm Blech

SiFu Wilhelm Blech se narodil v roce 1952 v Německu. Po mnoha špatných zkušenostech s Wing Chun v Evropě se rozhodl najít kvalitní umění v Hongkongu. Bylo obrovské štěstí, že v roce 1992 vzal velmistr Lok Yiu Wilhelma Blecha za žáka. Od té doby se Wing Chun šíří v dobrém světle i Evropou (organizace E.L.Y.W.C.I.M.A.A.). Největší zásluhu na tom má Si Fu Wilhelm Blech, kterému patří mnohé poděkování.

Lok Yiu Wing Chun Kung Fu v Kralupech nad Vltavou

Nově byla otevřena škola Lok Yiu Wing Chun Kung Fu také v Kralupech nad Vltavou. Tréninky probíhají každé pondělí od 18.30 do 20.00 a středu od 17.30 do 19.00 na adrese Jodlova 16, v areálu Sokola.

Nábor nových žáků probíhá průběžně během celého roku. Nezáleží tedy na tom kdy budete chtít začít trénovat. Důležitá je pouze Vaše chuť a odhodlání. Jediným limitujícím faktorem je dobrý zdravotní stav a věk od 15 let.

Pokud by někdo z okolí měl chuť si zkusit, jak takový trénink probíhá, stačí se v daný den a hodinu dostavit před areál Sokola.

Bližší informace na tel.: 605 125 078, nebo na Facebooku Lok Yiu Wing Chun Kralupy. Více informací naleznete také na internetových stránkách: www.lokyiu.cz.

Další školy Lok Yiu Wing Chun v ČR:
Kladno I, tel.: 731 461 846
Kladno II, tel.: 732 376 051
Plzeň, tel.: 608 959 449
Slaný, tel.: 731 461 846
Kralupy nad Vltavou, tel.: 605 125 078
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:
Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaCo nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na