Lukáš Krpálek vybojoval olympijské zlato | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Aktuální - nové články > Lukáš Krpálek vybojoval olympijské zlato

Lukáš Krpálek vybojoval olympijské zlato


12. sprna 2016 | Přečteno: 2159x | Autor: redakce

Český reprezentant džúdóka Lukáš Krpálek včera celý den těšil své fanoušky i fanoušky jemné cesty. Výborné výkony čtyř po sobě jdoucích zápasů završil ipponem ve finálovém zápase a vybojoval zlatou olympijskou medaili v kategorii do 100 kilogramů.

K prvnímu včerejšímu zápasu nastoupil český borec proti Portugalci Jorge Fonsecovi, který se narozdíl od Lukáše zahřál už v prvním kole, kdy během devíti vteřin porazil Afghánce Muhammada Taufika. Lukáš si už před turnajem stěžoval na těžký los a opravdu se mu první zápas nedařil podle jeho představ. Portugalec dominoval v prvních dvou minutách a získal juko (1 bod). Lukáš byl ale aktivnější až do úplného konce, převyšoval výbornou kondicí a snahou zápasit. Rozhodčí jeho soupeře trestali za pasivitu a konečně Lukáš 22 vteřin před koncem zápasu bodoval na wazari, když notně unaveného Fonsecu přehodil technikou sumi gaeši.

Dalším soupeřem bych kazašský reprezentant Maxim Rakov. Opět menší zápasník se k žádné akci nedostal. Lukáš si ho nepustil k tělu, stále se snažil zápasit. Kazach byl dvakrát napomínán za pasivitu a to rozhodlo. Taktické vítězství posunulo Lukáše do čtvrtfinále, kde čelil asi nejnebezpečnějšímu soupeři, úřadujícímu mistru světa Rjúnosuke Hagovi z Japonska.

Ani Haga proti Lukášovi neuspěl, přestože několikrát v zápase nastupoval do techniky uči mata. Lukáš opět nebodoval, nicméně takticky zvítězil díky pasivitě protivníka.

Semifinálový zápas byl opět velkou výzvou. Aktuální světová jednička Cyrille Maret nad Lukášem vyhrál ve čtyřech z předchozích šesti zápasů, takže se zdálo, že je favoritem boje o finále. Lukáš ale bojoval, nastupoval do technik a odrážel snahy protivníka. Teprve půl minuty před koncem pětiminutového duelu se to povedlo, když Lukáš na zemi Francouze podržel na dvacet vteřin a zvítězil na ippon. Česká republika měla jistou medaili a Lukáš šel do finále.

Posledním soupeřem byl pro Lukáše Elmar Gasimov z Ázerbajdžánu. Lukáš nastoupil do zápasu jako utržený z řetězu a téměř okamžitě bodoval na juko. Vzápětí rozhodčí udělený bod anulovali. Chvíli poté se Lukášovi téměř podařila technika tomoe nage, když opět zaúřadoval rozhodčí a zápas těsně před hozením přerušil. Ázerbajdžánec byl pasivní a určitě si zasloužil potrestání za vyhýbání boji. Potrestán nebyl. Všechno bylo jen a jen v Lukášových rukou. Gasimov se zdál unavený, ale odolával až do času 4:36, kdy Lukáš Krpálek provedl chvat ouči gari. Gasimov letěl, jako stokilový zmuchlaný papír a na Lukášově kontě se objevila stovka za ippon.

Po československém bronzu z roku 1980 vybojoval Lukáš Krpálek první medaili z olympijského tatami v historii České republiky, dokonce zlatou. Lukáš mohl začít slavit a slavili i všichni fanoušci českého džúdó a sportu vůbec.

Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: internet

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaCo nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na