Medailové úspěchy v přípravě na olympijské hry mládeže | BudoNews.cz

BudoNews.cz

Úvodní strana > Reportáže - z akcí > Medailové úspěchy v přípravě na olympijské hry mládeže

Medailové úspěchy v přípravě na olympijské hry mládeže

4. června 2014 | Přečteno: 2782x | Autor: Milan Šimánek

Po úspěšné kvalifikaci na olympijské hry mládeže v Nanjingu v srpnu 2014 pokračuje skvělá forma taekwondistky z pelhřimovského gymnázia a členky Sportovního centra mládeže Praha a klubu Cobra Praha Adriany Šimánkové.

Na otevřeném mistrovství Německa, které je součástí nejprestižnějších turnajů světové řady G1, našla přemožitelku až ve finále v reprezentantce USA a získala tak jedinou medaili pro reprezentační tým ČR.

Další body do světového žebříčku vybojovala ve Španělsku - evropské baště olympijského taekwonda WTF – kde získala již podruhé titul vicemistryně. Z prozatím největšího G1 turnaje z Innsbrucku (přes 1 700 závodníků, bojujících na 15 tatami) si tento víkend přivezla Adriana bronzovou medaili ve své juniorské kategorii. Zde zabodoval v kadetské kategorii i další zástupce z Vysočiny Michaela Kubíková z Panteru Humpolec a za zbytek reprezentačního výběru ČR ještě kadetka Sára Khattibová z Teplic.