Mistrovství Česká republiky Taekwon-do ITF 2015 | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Reportáže - z akcí > Mistrovství Česká republiky Taekwon-do ITF 2015

Mistrovství Česká republiky Taekwon-do ITF 2015


22. května 2015 | Přečteno: 2839x | Autor: Česká národní unie Taekwon-do ITF

Třetí slunečný květnový víkend patřil ve Středočeských Benátkách nad Jizerou národnímu šampionátu umění sebeobrany Taekwon-Do ITF, 16. 5. 2015 se v Dražice aréně konalo Mistrovství České republiky Taekwon-Do ITF 2015, které je vrcholem pro české taekwondisty.

Celkem se zúčastnilo devadesát závodníků všech věkových kategorií od nejmladších žáků až po veterány. Do soutěže nominovali své závodníky školy Taekwon-Do Čerčany, Velké Popovice, Kunice, Benátky n/J, Strančice, Milovice, Mladá Boleslav a Pečky.

Soutěž začala v deset hodin slavnostním nástupem všech devadesáti nominovaných závodníků a trenérů po poučení koučů a rozhodčích. Soutěž zahájil prezident České národní unie Taekwon-Do ITF mezinárodní instruktor Viktor Stein, 4. dan spolu s dalšími zástupci ČNUT slavnostním projevem, poděkování za podporu mistrovství za pořadatele se ujala Lucie Poláčková, poděkovala nejen partnerům a sponzorům, ale také místnímu Sokolu, podnikatelským subjektům i jednotlivcům, kteří se na akci buď přímo pořadatelsky podíleli, nebo ji finančně či materiálně podpořili.

Poté již začala samotná soutěž, bojovalo se na třech rinzích tatami a na čtvrtém probíhalo klání ve speciálních technikách a přerážení. Dopolední program byl věnován technickým sestavám tul, ve kterých zářili mladí taekwondisté kteří se účastnili velkých závodů vůbec poprvé. V pravé poledne byla vyhlášena hodinová přestávka na občerstvení a nabrání sil na odpolední zápasy matsogi. Po obědě pokračovala soutěž divácky atraktivní disciplínou tul týmy, zde se prosadili dva týmy ze školy TKD Strančice které obsadily dvě horní příčky a třetí na stupni vítězů patřila týmu TKD Kunice. Zápasy probíhaly za mohutného povzbuzování a fandění zúčastněných týmů, v té době již organizační tým připravoval výsledkové listiny, avšak vše zůstalo utajeno až do finálního slavnostního vyhlášení.

V průběhu dne proběhly soutěže pro všechny věkové kategorie v různých disciplínách, od cvičení sestav barevných pásků přes klání ve speciálních technikách, přerážení až po zápasy matsogi nejtěžších váhových kategorií, soutěž vyvrcholila vyhlášením vítězů a předáváním medailí novým mistrům ČR pro rok 2015.

Na letošní ročník se přišlo podívat i početné publikum rodičů a kamarádů, což je velmi dobře, jelikož je potřeba vidět co jejich děti umí, aby v tomto sportu měli nadále jejich podporu, bez které to nejde.

Na závěr prezident poděkoval všem závodníkům a pogratuloval k úspěchu vítězům, při této příležitosti proběhlo také nezbytné fotografování nejlepších účastníků a předání cen od sponzorů.

Už teď se těšíme na další mistrovství České republiky Taekwon-Do ITF 2015.

Soutěž se konala za podpory mnoha partnerů, bez jejichž přispění by se MČR 2015 nemohlo konat, zejména děkujeme:

Společnosti DNS která je významným distributorem IT technologií a partnerem značek DELL, MICROSOFT, HP, Hitachi, IBM, Check Point, děkujeme za významnou finanční částku.

Firmě Hayashi a panu Miroslavu Sobotkovi dodavateli sportovních potřeb, tento partner poskytl hlavní cenu v podobě kupónu na nákup v jeho obchodech a podporuje Národní reprezentaci.

Firmě MV Print Marka Vilímovského který v rámci spolupráce zajistil výrobu plakátů a propagačních materiálů.

Místní organizaci Sokola a panu Jiřímu Lhoťanovi za zprostředkování medailí a Dražice arény ve které se soutěž konala.

Poděkovat musíme i rodičům a přátelům, kteří pomohli zajistit organizaci při soutěži, a mnoha dalším...
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: Česká národní unie Taekwon-do ITF

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na