Mistrovství ČR v allkampf-jitsu 2015 | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Reportáže - z akcí > Mistrovství ČR v allkampf-jitsu 2015

Mistrovství ČR v allkampf-jitsu 2015


26. května 2015 | Přečteno: 4175x | Autor: Michal Polanecký

V sobotu 16. 5. 2015 se ve sportovní hale v Milevsku konalo 19. Mistrovství ČR v sebeobranném systému allkampf-jitsu, na které se sjelo 130 závodníků z většiny škol AKJ z České republiky. Pořadatelé připravili pro závodníky dobře vyzdobenou sportovní halu, ve které byly umístěny tři tatami - zápasiště, na kterých po celý den probíhaly jednotlivé discipliny soutěže.

Soutěž v bojovém umění allkampf-jitsu se skládá ze tří disciplin - kata, randori a tameshi wari, kdy se body dosažené v jednotlivých disciplinách sčítají a konečný součet nakonec určí pořadí jednotlivců. V disciplině kata jsou předváděny sestavy, jež znázorňují boj proti imaginárním útočníkům a závodník je musí zacvičit co nejpřesněji. V randori obránce provádí čtyři sebeobranné techniky, z nichž jedna je proti ozbrojenému útočníkovi a hodnotí se zde rychlost reakce obránce a také provedení sebeobranných technik.

Tameshi wari patří k tradičním prvků allkampf-jitsu a je divácky nejatraktivnější disciplinou. Jedná se o přerážení plastových desek, které jsou rozlišeny barevně a také se liší pevností (pro dětské kategorie žlutá, tato představuje 1,5 cm dřeva, zelená pro juniory a ženy které odpovídá 2 cm a hnědá pro muže 3 cm), hodnotí se technika přerážení a přesný zásah desky.

Samotná soutěž začala slavnostním nástupem všech účastníků, ředitel soutěže Michal Polanecký zde přivítal závodníky i diváky a závodníkům popřál mnoho štěstí ve sportovním klání. Dále pak přivítal účastníky soutěže starosta města Milevska Ivan Radosta a samotnou soutěž zahájil prezident Allkampf-jitsu ČR a hlavní rozhodčí soutěže Martin Matouš. Poté se sportovní halou rozezvučela Česká státní hymna.

Početné pole startujících bylo rozděleno do jednotlivých kategorií podle stáří a získaného stupně technické vyspělosti soutěžících (barevné pásky na kimonu) od dětí až po dospělé závodníky. Celé klání nastartovali nejmladší bojovníci v disciplině randori mladších žáků, kteří závodí rovněž pouze v disciplině randori, a starších žáků, kteří již soutěží ve dvojboji – randori a tameshi wari. Soutěže se zúčastnilo více než 70 malých bojovníků a lze říci, že všichni předvedli skvělé sportovní výkony a zaslouží velikou pochvalu za to, že celý rok pod vedením svých trenérů pilně trénovali.

Odpoledne soutěž dále pokračovala soubojem juniorů, juniorek, dospělých závodníků a soutěží družstev. Zde byly k vidění vynikající sportovní výkony, a to zejména v divácky atraktivních disciplinách tameshi wari a randori. Vrcholem soutěže byla soutěž tříčlenných týmů, kdy se kromě synchronizovaných kata a tameshi wari soutěží v boji - embu. Zde se jedná o obranu jednoho z členů týmu proti dvěma útočníkům - dalším členům týmu. V této náročné disciplině se hodnotí zejména reálnost a logická návaznost jednotlivých sebeobranných technik. Celý souboj dokresluje svižná hudba.

Úplné výsledky najdete na stránkách Allkampf-jitsu ČR.
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:
VideoDiskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na