Nábor na tréninky Šintó musó rjú džódó v Praze | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Kluby > Nábor na tréninky Šintó musó rjú džódó v Praze

Nábor na tréninky Šintó musó rjú džódó v Praze


14. září 2016 | Přečteno: 2291x | Autor: Zdeněk Dvořák

Zájemce o historická japonská bojová umění zveme na tréninky džódó, boj s 128 cm dlouhou holí.

Šintó musó rjú džódó je japonská škola, jejíž kořeny sahají do začátku 17. století. Do konce 19. století byla vyučováno pouze pro samuraje klanu Kuroda, který sídlil ve Fukuoce. Do zbytku Japonska a později do světa se rozšířila až díky snaze 25. hlavního představitele školy Takadži Šimizua ve 20. století. V Praze cvičíme pod záštitou Evropské federace džódó (FEJ), založené Pascalem Kriegerem, žákem Takadži Šimizua.

Základem školy je přes 60 kat s holí džó proti (dřevěnému) meči, krátkému meči, nebo jejich kombinaci. Pokročilejší také cvičí katy meče proti meči a krátké hole tandžó proti meči. Kromě kat je samozřejmě mnoho času věnováno nácviku technik s džó a mečem, jednotlivě i ve dvojici, se zaměřením na správné držení těla, dýchání, vzdálenost a načasování, atd.

Tréninky třikrát týdně v Praze vede Zdeněk Dvořák, 3. dan FEJ. Pravidelně se také účastníme seminářů v České republice i v zahraničí, zejména s našimi učiteli - Fredem Quantem (menkjo kaiden) z Holandska a Patrikem Orthem (oku iri) ze Zlína.

Vítáme začátečníky od 18 let věku, kdykoliv během roku a bez ohledu na předchozí zkušenosti. První zkušební trénink zdarma, potřebujete pouze libovolné sportovní oblečení (zbraně vám na několik prvních tréninků zapůjčíme). Cvičíme v úterý a čtvrtky od 18.30 na TJ Sokol Žižkov II a v pondělky od 20.00 na TJ Sokol Praha Košíře. Další informace najdete na našich webových stránkách a s případnými dotazy se můžete obrátit na Zdeňka Dvořáka (viz kontakty tamtéž).
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: archiv autora

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavuCo nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na