Nábor v Tenšin dódžó | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Kluby > Nábor v Tenšin dódžó

Nábor v Tenšin dódžó


3. září 2014 | Přečteno: 3070x | Autor: Tenšin dódžó

Srdečně zveme všechny příznivce bojových umění na tréninky zlínského Tenšin dódžó. Podzimní nábor začal prvním zářijovým pondělkem a bude pokračovat do naplnění kapacity dódžó.

Cvičíme obranné umění aikidó pro děti (včetně předškoláků), mládež i dospělé. Dospělí (a mládež od 15 let) se mohou zabývat vedle aikida i dalším cvičením. Věnujeme se klasickému džódó Šintó musó rjú džódó včetně připojených disciplín (kendžucu, tandžó, pro pokročilé také džutte, kusarigama) a další šermířským disciplínám - kendó a iaidó (Zen Nihon Kendó Renmei iai a později také Musó šinden rjú). Zájemci se mohou věnovat i cvičení naginata. Každé z těchto umění cvičíme samostatně, zakládáme si na oddělení těchto unikátních disicplín. Každý si může vybrat, kterou z nich zkusí a snad bude i cvičit. Ti nejnadšenější mohou samozřejmě cvičit dvě nebo tři z těchto disciplín, na oddělených trénincích.

Kromě kendó cvičeníme výše uvedená bojová umění ve vlastním dódžó s tatami i pevnou podlahou na adrese Zlín - Prštné, Jateční ulice 523 (budova PLECA). Kendó se nově cvičí v prostorách Univerzity Tomáše Bati (FAI).

Vedle pravidelných tréninků se podílíme na organizaci stáží a dalších akcí v České republice i za jejími hranicemi. Členové dódžó, začátečníci i pokročilejší, se těchto akcí účastní a rozšiřují tak své znalosti a schopnosti, zároveň skládají zkoušky a pokud mají zájem připravují se i na trenérskou činnost. Dlouhodobě spolupracujeme s národními i mezinárodními organizacemi a udržujeme pravidelný kontakt s jejich učiteli a představiteli.

Jsme členským oddílem České federace kendó (kendó a iaidó) a naše cvičení tradičního džódó zaštiťuje Evropská federace džódó. Pravidelnou činnost sdružení, především cvičení dětí a mládeže, finančně podporuje Magistrát města Zlína.

Cvičení aikidó, iaidó a džódó vede Patrik Orth (informace zde) za asistence dalších pokročilých studentů, kendó má na starosti Martin Formánek (3. dan kendó, cvičí od roku 2005). Tréninky naginaty organizuje Jan Hrbáč (3. dan naginata, cvičí od roku 2002).

Tréninky pro začátečníky jsou otevřené pro každého. Cvičit u nás mohou chlapci i dívky, muži i ženy. Případní zájemci o účast na krátkodobých stážích a podobných událostech z jiných dódžó jsou na našich akcích vždy vítaní.

Představení jednotlivých disciplín, kontaktní informace, rozvrh hodin, profily učitelů, seznam držitelů danových stupňů (júdanša) i ostatní data najdete aktualizované na stránkách www.tenshin.cz. Případné dotazy rádi odpovíme prostřednictvím emailu info@tenshin.cz či na telefonním čísle 608 953 743.
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: archiv autora

Související články


Třídenní stáž džódó ve Zlíně
Pozvánka na další cvičení tradičního džódó.
Ze semináře iaidó ve Zlíně
Ve Zlíně proběhl další seminář iaidó.
České džódó 2013
Shrnutí z minulého "Fajtru".

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na