Nagoja bašo 2013 | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Video > Nagoja bašo 2013

Nagoja bašo 2013


21. července 2013 | Přečteno: 2813x | Autor: redakce

Dnes skončil další z patnáctidenních turnajú honbašo, který probíhal v Nagoji na ostrově Honšú. Turnaj v nejvyšší divizi makuuči znovu poměrně přesvědčivě vyhrál jokozuna Hakuhó.

Hakuhó skončil se skóre 13-2 a ziskem 26. júšó v této divizi přeskočil ex-jokozunu Asašórjúa a osamostatnil se na 3. místě historických tabulek. Nepodařilo se mu ale dosáhnout na jedenácté zenšó júšó v kariéře (vítězství v turnaji bez porážky). Nejprve ho totiž porazil ózeki Kisenosato (14. den) a potom i jokozuna Harumafudži (finálový den). Kisenosato navíc přerušil Hakuhóvu šňůru 43 vítězství stejně jako v roce 2010 (tehdy ho porazil po 63 výhrách v řadě). Ózeki Kisenosato skončil na turnaji se skóre 11-4 jako druhý nejlepší. Zůstává tedy stále jen čekatelem na případné jmenování jokozunou. Totéž skóre měl na konci Nagoja bašo také maegašira Kaisei. O jednu prohru víc (10-5) měl jokozuna Harumafudži, ózeki Kakurjú, maegaširové Točiózan a Aoiama. Harumafudži tedy na poslední chvíli zachránil "jokozunovské kačikoši", tedy minimálně 10 vítězství v turnaji.

Do turnaje od začátku nenastoupil bývalý ózeki Baruto a tím zřejmě v září klesne do divize džúrjó. V průběhu turnaje odstoupili postupně tři zápasníci z divize makuuči a tři z divize džúrjó. Zvláště zranění Čijonokuniho v zápase s Aoiamou bylo děsivé (v průběhu 5. dne). Během 12. dne se lehce zranil i Hakuhó. Možná i to ovlivnilo jeho výkon v posledních zápasech.

V divizi makuuči byl oceněn výkon Takajasua (maegašira 1) z Naruto beja, cenou šukunšó za výjimečný výkon. Takajasu porazil jokozunu Harumafudžiho a dva ózeki (Kakurjú a Kotóšú).

O vítězích všech šesti divizí bylo rozhodnuto už na konci 13. dne. To se stalo vůbec poprvé v historii patnáctidenních turnajů (od roku 1958).

V nižší divizi džúrjó kraloval nováček Endó (džúrjó 13), který skončil s fantastickým skóre 14-1, což je další výjimečnost. Je tedy možné a dokonce pravděpodobné, že už v září nastoupí v makuuči. Ani to se nestává často. Dodejme, že druzí v pořadí v této divizi skončili s pěti prohrami.

Náš sekitori Takanojama skončil na turnaji se skóre 7-8. Přestože nedosáhl kačikoši (pozitivní skóre), vybojoval si start v této divizi i v záříjovém turnaji. Přestože mu vážně hrozilo sestoupení do divize makušita, povedlo se mu nakonec vyhrát pět posledních zápasů včetně prestižního setkání s Egypťanem Ósunaarašim. Neodpustíme si připomenout, že každou z výher vybojoval Takanojama jinou technikou (kimarite).

Připomínáme čtenářům, že Takanojamu podpoříme fanouškovským dopisem. Informace jsme přinesli v samostatném článku. Pokud byste se chtěli k této akci připojit, napište nám.

Video 1
Hakuhó vs Aminišiki, 8. den.

Video 2
Hakuhó vs Kisenosato, 14. den.

Video 3
Kakúrjú vs Takajasu, 5. den.

Video 4
Endo vs Ósunaaraši v divizi džúrjó, 14. den.

Video 5
Kotokuni vs Takanojama v divizi džúrjó, 15. den.

Videa - zdroje
Araibira's Sumo Channel a Sumoufun Channel
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: en.wikipedia.org

VideoSouvisející články


Ganbare Takanoyama
Podporujeme našeho borce.
Výsledky a videa z Nacu bašo 2013
Letní turnaj sumó proběhl v Tokiu.
Jarní turnaj ózumó v Ósace
Souhrn Haru bašo 2013.
Výsledky Hacu bašo 2013
Střípky z úvodního velkého tunaje sumó.
Kjúšú Bašo 2012
Výsledky a záběry z posledního letošního hon bašo.

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na