Nagoja bašo ovládl Harumafudži | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Video > Nagoja bašo ovládl Harumafudži

Nagoja bašo ovládl Harumafudži


25. července 2016 | Přečteno: 1980x | Autor: redakce

Červencový turnaj sumó, který skončil v neděli, byl jedním z nejnapínavějších za posledních několik let.

Z turnaje odstoupil po porážce ve třetím dni jeden z jokozunů, Kakurjú. Ve třetím dni prohrál také jokozuna Harumafudži a v pátém jokozuna Hakuhó, stejně jako ózeki Kisenosato. Po pěti dnech byl bez porážky jen Ičinodžó s jedenácti zápasníky v zádech se skóre 4-1. Po deseti dnech zbývalo 6 borců s pouhými dvěma porážkami a 6 dalších se třemi. Ti všichni drželi šanci na zisk poháru pro vítěze.

Ve 13. dni si to v malém finále rozdali ózeki Kisenosato a jokozuna Harumafudži. Uspěl druhý z nich. Ve hře o titul zůstali oba, stejně jako jokozuna Hakuhó a další jednotlivci. Do finálového dne nastupovali už jen 3 borci, kteří si naději na titul udrželi. Jokozuna Harumafudži měl nejlepší pozici se skóre 12-2. Výsledek 11-3 měli ózeki Kisenosato a překvapivě maegašira 10 Takanoiwa.

Pokud by jeden nebo druhý dokázal svůj poslední zápas vyhrát a naopak Harumafudži by prohrál, došlo by k playoff. Skóre by se vyrovnala a přibyl by zápas navíc. Už tradičně byl posledním Harumafudžiho soupeřem jokozuna Hakuhó, který o šanci na titul přišel po prohře s Kisenosatem ve 14. dni. Šance byly vyrovnané.

Takanoiwa i Kisenosato obstáli a čekali na poslední zápas. Harumafudži nezaváhal a playoff nedopustil. Přesvědčivě vyhrál a získal osmý titul v kariéře se skóre 13-2.

Za ním tedy zůstal ózeki Kisenosato (12-3), který se opět nedočkal vítězného turnaje, což je u něj první podmínkou pro povýšení na jokozunu. 12-3 měl také Takanoiwa a k tomu cenu za bojového ducha (Kantó-šó). 11-4 vybojoval komusubi Takajasu a nadto Gino-šó, cenu za techniku. 10 výher si připsali maegašira 2 Takarafudži (také Kantó-šó) a maegašira 5 Jošikaze spolu s Šukun-šó, cenou za mimořádný výkon. Pro jokozunu Hakuha bylo totéž skóre (10-5) spíše neúspěchem a nejhorším výsledkem od května 2012.

Nepřesvědčivě bojovali již tradičně zbývající zápasníci na druhé nejvyšší úrovni (ózeki). Kotošógiku odstoupil po šesti dnech s jednou výhrou. Terunofudži, který podruhé v kariéře nastupoval jako kadoban se záchránil ve finálovém dni a skončil jen těsným kačikoši 8-7. Góeidó měl stejnou šanci vě finále, ale prohrál a s makekoši 7-8 bude kadoban v příštím bašo, stejně jako Kotošógiku, pokud nastoupí.

Úplně propadli maegašira 6 Endó s výsledkem 3-12 a komusubi Kotójúki s pouhými dvě výhrami (2-13).

Džúrjó vyhrál Amakaze se skóre 13-2. Na pomyslné druhé příčce skončil populární nováček Ura (11-4).

Pod článkem najdete videa z posledních pěti zápasů vítěze turnaje.

Kompletní záznam turnaje a výsledky najdete na stránce Nihon Sumó Kjókai zde.
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: internet

VideoSouvisející články


Shrnutí Nacu bašo 2016
Výsledky dalšího z velkých turnajů sumó.
Jokozuna Hakuhó opět vítězem jarního honbašo
Výsledky a videa z březnového turnaje sumó.
Hacu bašo 2016
Turnajový titul pro Japonce po celých deseti letech!
Překvapivé rozuzlení Aki bašo 2015
Turnaj sumó plný zvratů.

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na