Nozomi dojo pořádá nábor | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Kluby > Nozomi dojo pořádá nábor

Nozomi dojo pořádá nábor


13. sprna 2014 | Přečteno: 3264x | Autor: Roman Záhora

Zveme zájemce o cvičení japonského bojového umění kendó a iaidó z řad dospělých a dětí od 7 let na ukázkový trénink.

Pokud hledáte zajímavý koníček pro sebe či své ratolesti, máte rádi Japonsko a jeho kulturu a nebo byste chtěli cvičit nějaké bojové umění, pak se přijďte podívat na nábor kendó neboli japonského šermu. Rádi vás uvítáme v pondělí 8. září 2014 v 18 hodin v malé tělocvičně SPŠ stavební na Pospíšilové třídě 787/11 v Hradci Králové (vchod do areálu je z ulice Švendova).

Seznámíme vás s principy kendó, řekneme vám základní informace o našem oddíle Nozomi dojo, ukážeme vám zkrácený trénink, techniky s mečem a spoustu dalších věcí.

Kendó je vhodné pro děti i dospělé, pro muže i ženy, pro mladší i starší a začít lze v každém věku. Nebojte se a přijďte se podívat; děti do 15 let prosíme v doprovodu rodičů.

Od pondělí 15. září 2014 do konce roku pak bude probíhat Kurz pro začátečníky. V průběhu kurzu získáte základní znalosti kendó, držení a práce s mečem, pohyb a spolupráce ve dvojicích, základní terminologii atd. Po ukončení tohoto kurzu je pak možné stát se řádným členem oddílu a pokračovat dále ve cvičení s dalšími pokročilými.

Kendó může cvičit téměř každý bez ohledu na věk a pohlaví. Je vhodné pro děti, dospělé, muže i ženy a začít se dá opravdu kdykoli. V našem klubu cvičí kendó děti od 7 let a iaidó mládež od 14 let. Nejstaršímu cvičícímu členovi našeho dojo je přes 50 let.

Kendó rozvíjí schopnosti člověka. V kendó a iaidó není rozhodující síla svalů, ale z fyzických schopností spíše pohybový talent, mrštnost a postřeh. To vše kendó i iaidó rozvíjí. Hlavní důraz je kladen i na psychickou stránku osobnosti a rozvoj mentálních vlastností.

A co si vzít s sebou na trénink?

Kendó se cvičí ve speciálním oděvu kendógi, později se cvičí v bógu - lehkém brnění pro kendó. Nakoupení poměrně drahého vybavení však není nutností, protože v začátku stačí jen tričko a tepláky. Později cvičencům zapůjčíme oblečení, bógu i meče zdarma.

Kontakty pro nábor.

Uvítáme, jestliže nám dáte předem vědět o účasti na náborovém tréninku e-mailem nebo telefonicky. Není to však nezbytně nutné, jednoduše přijďte.

Více informací můžete získat na webových stránkách www.nozomi.cz.
Zdroj: www.nozomi.cz
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: archiv autora

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Pavel - 22.08. 2014 / 07:40
Miluju termín "cvičenec"... :-)


Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na