Nozomi Iaido Team Taikai 2016 | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Reportáže - z akcí > Nozomi Iaido Team Taikai 2016

Nozomi Iaido Team Taikai 2016


4. července 2016 | Přečteno: 2090x | Autor: Roman Záhora

Otevřený mezinárodní turnaj iaido Nozomi Iaido Taikai pořádá v Hradci Králové domovský oddíl Nozomi dojo od roku 2009. Letos se konal v krásnou slunečnou sobotu 7. května 2016 v tělocvičně ZŠ Sever již jeho 6. ročník.

Na otevřený mezinárodní turnaj iaido pro tříčlenné týmy se do Hradce Králové sjelo 23 účastníků rozdělených do 8 týmů ze 4 dojo – domácí Nozomi dojo sestavilo 4 týmy, pražský oddíl Kensei dal dohromady 2 týmy, další pražský klub Shinbukan přijel s jedním týmem a také polská výprava byla zastoupena jedním týmem.

Podobně jako předchozí roky bylo i letos v plánu uspořádat před samotným turnajem tříčlenných týmů opět seminář pro rozhodčí, který by byl spojený se shinpan wazou na následujícím turnaji. Bohužel pro malý zájem ze strany českých vyšších stupňů a rozhodčích byl seminář nakonec odvolán a dokonce následně hrozilo, že se nebude konat ani turnaj. Nakonec se, trochu na poslední chvíli, ale podařilo domluvit pomoc rozhodčích z Polska, kteří si při té příležitosti sebou vzali lidi do vlastního týmu... a který ve výsledku všem vytřel zrak.

Vzhledem k relativně malému počtu přihlášených týmů a proto, aby si všichni co nejvíce zazávodili, bylo stanoven princip soutěže "každý s každým". Tím pádem se na každého dostalo sedm zápasů, tedy pěkná dávka soustředění, nervů a potu rovnoměrně rozdělené na každého soutěžícího. Tímto způsobem, kdy si jednotlivé týmy přičítaly vítězství a body za jednotlivá utkání, byl celkový výsledek turnaje napínavý až do samého závěru.

Výsledky turnaje jsou:
1. místo "Gorole i Hanysy" (PL) ve složení: Agnieszka Krawczyk, Jakub Kolasa a Kamil Orciuch
2. místo "Kensei Nobunaga" (CZ) ve složení: Jan Zeman, Jan Hora a Jan Maier
3. místo "Nozomi Mogami" (CZ) ve složení: Jan Vebersik a Pavel Tomeš (bez třetího člena!)

Velké poděkování patří všem "iaidokas", kteří se turnaje zúčastnili nebo pomohli s organizací. Především bychom rádi poděkovali přítomným učitelům a rozhodčím, kterými byli Tomáš Kyncl (5. dan), Pavla Štěpánová (4. dan), Michał Szczepański (4. dan) a Lukasz Machura (4. dan).

A závěrem bychom velice rádi pozvali všechny zájemce, kteří v České republice cvičí iaido a rádi by se taikai zúčastnili, aby si již nyní ve svých kalendářích poznačili předběžný termín dalšího Nozomi Iaido Team Taikai, které se v roce 2017 bude opět konat, ale pravděpodobně v měsíci březnu.

Soutěže iaido v České republice stále ještě nemají velkou tradici a jejich počet je vzhledem k počtu oddílů praktikujících iaido bohužel menší než je prstů na jedné ruce, takže taikai v Hradci Králové je vítanou příležitostí poměřit své síly a porovnat své cvičení s ostatními neokoukanými iaidisty.

Reportáž a výsledky poskytla Česká federace kendó, pozn. redakce.
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:
Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na