Okinawa karate Praha - Gódžú-rjú Budžucukan | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Kluby > Okinawa karate Praha - Gódžú-rjú Budžucukan

Okinawa karate Praha - Gódžú-rjú Budžucukan


29. března 2012 | Přečteno: 3335x | Autor: Gódžú-rjú Budžucukan

Tento klub původního okinawského Gódžú-rjú karate zahájil svou činnost na začátku roku 2010. Fungujeme jako pobočka našeho mateřského dódžó v Japonsku a udržujeme s ním velmi blízký vztah a spolupráci.

V roce 2009 se sensei Jan Čech vrátil po osmi letech studia karate v Japonsku zpět do České Republiky a po krátkých přípravách založil v Praze 7 na Letné malé dódžó okinawského karate. Postupem času se členská základna rozšířila a dnes náš klub navštěvuje celkem asi 45 lidí (dětí i dospělých). Cvičení pro dospělé se koná vždy každý všední den, kromě toho pořádáme různé víkendové soustředění a semináře. Máme za sebou několik návštěv učitelů z Japonska, stejně tak účast na velkém semináři v hombu dódžó v japonské Kanagawě. Cvičíme ve velmi krátké linii od zakladatele Mijagi Čódžuna přes Mijagi Aniči, Kató Tomojuki a Jan Čech.

Původní okinawské Gódžú-rjú karate je komplexní bojové umění s dlouhou historií sahající přes Okinawu do Číny. Jako jedno z mála si zachovalo původní unikátní posilovací cvičení Hodžó undó, mnoho úsilí věnuje skutečnému zvládnutí průrazného úderu, cvičení s pomůckou zvanou makiwara a otužování úderových ploch. Ačkoliv tvrdé a silové, je karate také velmi technické. Nechybí kombinace úderů s nejrůznějším vychylováním soupeře, měkké "lepivé" techniky, útoky na citlivá místa atd. Vše doplněno silovými dechovými cvičeními (kata Sančin, Tenšó) pak tvoří celistvý systém účinného bojového umění, které je však také zdraví prospěšné a je možné se mu věnovat do vysokého věku.

V souladu s odkazem okinawských mistrů karate se neúčastníme žádných soutěží a cvičíme karate jako prostředek k posílení těla i ducha.

Okinawa karate – Gódžú-rjú Budžucukan najdete na adrese Ovenecká 9, Praha 7, necelou minutu chůze z tramvajové zastávky Letenské náměstí.

Více informací na
http://www.bujutsukan.cz.
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: Jan Čech

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaCo nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na