Pár slov o lednovém semináři aikidó a džódó | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Reportáže - z akcí > Pár slov o lednovém semináři aikidó a džódó

Pár slov o lednovém semináři aikidó a džódó


4. února 2014 | Přečteno: 2428x | Autor: Tenšin dódžó

V průběhu víkendu 24. - 26.1. 2014 se ve Zlíně uskutečnil avizovaný mezinárodní seminář aikidó a džódó.

Semináře se zúčastnilo skoro dvacet dětí (páteční trénink aikidó) ze Zlína a 28 dospělých místních i přespolních. Výuku aikidó měli na starosti hosté z dalekého Petrohradu - Andrej Marjenkov (5. dan) a Dimitrij Potěchin (4. dan). Oba učitelé představili aikidó tak, jak je cvičí se svými učiteli. Každý z nich se cvičení věnuje s různými učiteli, proto je i jejich metodika trochu jiná. Představili se u nás a odučili tu pár velmi zajímavých hodin pro různě pokročilé žáky.

Džódistů bylo celkem 18, sedm jich přijelo z Petrohradu a ostatní s českých (Praha) a moravských skupin (Zlín, Třinec). Cvičení džódó a kendžucu v improvizovaném dódžó vedl Patrik Orth, nově jmenovaný učitel Evropské federace tradičního džódó. Seminář byl vlastně takovou neformální oslavou tohoto jmenování. Osnovy tohoto tradičního umění jsou poměrně přesně stanovené, proto bylo třeba procvičit základní techniky (kihon) a v katách postupovat od nejzákladnějších z omote waza k těm složitějším z čúdan. Na konci semináře proběhly zkoušky na 5. kjú džódó. Všichni čtyři kandidáti na tento nejnižší stupeň uspěli.

Podle slov a reakcí účastníků odjížděli či odcházeli všichni ze stáže spokojeni. Někteří z nich se už nyní chystají na další semináře, které zlínský klub Tenšin dódžó připravuje na únor i jarní měsíce roku 2014.
Copyright © 2011 - 2020 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: Shofukai Dojo - Shinkai Dojo

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na