Pár slov o únorovém semináři iaidó na Moravě | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Reportáže - z akcí > Pár slov o únorovém semináři iaidó na Moravě

Pár slov o únorovém semináři iaidó na Moravě


18. února 2016 | Přečteno: 1603x | Autor: Patrik Orth

Už od roku 2002 probíhají ve Zlíně několikrát ročně semináře iaidó, které vede Vladimír Hyndrák (5. dan). Zatím poslední z nich se uskutečnil minulý víkend, ve dnech 13. - 14.2.2016.

Vladimír cvičí v Českých Budějovicích, kde vede Kokki dódžó. Je žákem senseie Kazuhiro Harady (8. dan) s nímž se čeští iaidisté mohli seznámit v roce 2011, kdy je tu navštívil.

Nosným tématem seminářů ve Zlíně bývá ZNKR iaidó (seiteigata) a příležitostně Musó šinden rjú. Podobně byl koncipován i únorový seminář.

Toho se nakonec zúčastnilo 16 iaidistů. Kromě pořádajícího klubu přijeli z Českých Budějovic, Vyškova, Olomouce, Opavy, Ostravy a Hradce Králové.

V sobotu jsme intenzivně cvičili sedm kat ZNKR iai, v neděli jsme se soustředili na jejich zopakování, docvičení dalších. Na konci jsme se pokoušeli najít rozdíli mezi technikami seitei iai a korjú.

Seminář jsme si užili. Cvičili jsme usilovně a pilně, někteří si připomněli své chyby, jiní objevili nové. Už teď se těšíme na další setkání zde nebo jinde na semináři iaidó.
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: Patrik Orth

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na