Podzimní džódó stáž v Sankt Petěrburgu | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Reportáže - z akcí > Podzimní džódó stáž v Sankt Petěrburgu

Podzimní džódó stáž v Sankt Petěrburgu


4. listopadu 2016 | Přečteno: 2266x | Autor: Česká džódókai

Letos podruhé (ve dnech 28. - 30. 10. 2016) byl vedoucí České džódókai, Patrik Orth, pozván do ruského Sankt Petěrburgu, aby tam vedl seminář Šintó musó rjú džó. Celkově šlo o sedmou společnou stáž v městě na Něvě. Poprvé byl seminář určený především pro pravidelně cvičící džódisty, členy Evropské federace džódó, která tuto akci podpořila.

Cvičení bylo rozděleno do tří částí. V pátek cvičili i začátečníci, takže hlavním tématem byly již tradičně základní techniky (kihon tandoku a sótai). V sobotu a v neděli zůstali už jen ti, kteří se tradičnímu džódó věnují pravidelně. Ti drilovali především katy z první sady osnov školy (omote waza).

Na závěr stáže se pokročilejší z nich seznámili se dvěma technikami druhé série školy (čúdan waza). Vedoucí ruské pobočky Evropské federace džódó se navíc naučili tři techniky kage waza (4. série). Před koncem cvičení proběhly krátké zkoušky na 5. kjú.

Stáže se zúčastnilo asi třicet zájemců, tentokrát pouze z Ruska (Sankt Petěrburg, Moskva, Sevastopol, Pjatigorsk, Velký Novgorod a Zelenodoslk). Další společné cvičení se uskuteční na konci března, respektive na začátku dubna následujícího roku.

Pod článkem mohou čtenáři zhlédnout několikaminutový klip, sestřih ze sobotního cvičení.
Copyright © 2011 - 2020 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: Konstantin Plaskin

VideoDiskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na