Podzimní stáž iaidó na Moravě | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Reportáže - z akcí > Podzimní stáž iaidó na Moravě

Podzimní stáž iaidó na Moravě


8. října 2014 | Přečteno: 1729x | Autor: Patrik Orth

Zlínské Tenšin dódžó v sobotu 4. října 2014 uspořádalo další seminář iaidó, který vedl Vladimír Hyndrák z Českých Budějovic, čerstvý držitel 5. danu iaidó.

Jednodenní stáže se tentokrát zúčastnilo 24 různě zkušených iaidistů z Moravy i Čech. V tělocvičně Střední zdravotnické školy se sešli účastníci ze Zlína, Vyškova, Olomouce, Brna, Ostravy, Českých Budějovic a Prahy. Někteří z nich cvičí pravidelně v klubech České federace kendó (Tenšin, Kokki, Šinbukan, Kensei a další), jiní pracují samostatně a vystačí si s účastí na podobných stážích.

Po nutném zopakování základních pohybů jsme jako téměř vždy i na tomto semináři intenzivně cvičili převážně katy Zen Nihon Kendó Renmei Iaidó (tzv. seiteigata). V tomto případě jsme pilovali první tři z nich (mae, uširo a uke nagaši) a další tři od páté do sedmé (kesa giri, morote zuki a sanpó giri). Vladimír zdůraznil důležité prvky, vyžadované pro každou z těchto technik, ukázal rozdíly v provedení některých pohybů v případě "různých škol" či učitelů. Opravoval nás i sám sebe a znovu nás nechával vše zacvičit lépe. Připomněl potřebu správné práce nohou, dostatečného pohybu sajou (sajabiki) při tasení i zasunutí meče, nebo třeba užití vhodné rychlosti nebo spíš rytmu. Ustavičně všechny účastníky vybízel k pokládání otázek, a tedy k přemýšlení nad pohyby, které dělají.

Vladimír neopomněl několikrát zdůraznit potřebu častějšího cvičení - v dódžó, na stážích, zkouškách anebo soutěžích.

Za 12 let, kdy jezdí učit do Zlína, jsme si zvykli na jeho zásadní přístup. Vyžaduje kvalitní cvičení a nepustí nás dál, dokud není aspoň trochu spokojený s tím, kam jsme se posunuli. Takže i teď jsme každé z technik věnovali opravdu hodně času. Opět jsme v několika hodinách dostali mnoho informací a jsme motivováni k dalšímu cvičení.

Další seminář iaidó ve Zlíně bychom rádi uspořádali v první polovině následujícího roku. Pokud chcete dobře cvičit s mečem, přidejte se.
Copyright © 2011 - 2020 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: Patrik Orth

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na