REDMAN | BudoNews.cz

BudoNews.czREDMAN


19. sprna 2012 | Přečteno: 5009x | Autor: Martin Hradecký

Vlastnit to správné tréninkové vybavení je pouze první krok. Nic nenahradí tvrdý a pravidelný trénink. Ale to, co váš tréninkový program učiní opravdu efektivním, je taková metodika, která vás vystaví téměř skutečným konfrontacím, jaké se vám mohou přihodit v reálném životě.

Pokud jste vyznavači tzv. Reality Based Training systémů, máte jedinečnou šanci posunout svůj výcvik o značný kus kupředu. Ať už je sebeobrana součástí vašeho povolání nebo koníčkem, měli byste vědět, že je tu RedMan, jediná tréninková výbava, s níž budete připraveni opravdu na všechno!

Vlastnit to správné tréninkové vybavení je pouze první krok. Nic nenahradí tvrdý a pravidelný trénink. Ale to, co váš tréninkový program učiní opravdu efektivním, je taková metodika, která vás vystaví téměř skutečným konfrontacím, jaké se vám mohou přihodit v reálném životě.

Tohle se prostě z knížek nenaučíte... Je nutné trénovat v takových podmínkách, které simulují skutečné situace, protože jedině tak budete vědět, co dělat, až se vám doopravdy přihodí. Musíte vědět, jaké to je, když jste zasaženi, jakou „škodu“ dokáže udělat váš vlastní úder, co vůbec lze či nelze provést, a co je nejdůležitější, jak to provést bezpečně. A to je právě to, o čem je trénink s REDMANem.

Macho RedMan

Roku 1980 se společnost Macho Products, Inc. rozhodla, že navrhne a vyrobí dokonalý ochranný oblek pro využití v bojových uměních. O čtyři roky později, na žádost tajné služby Spojených Států, společnost Macho rozšířila svoji činnost o výzkum a vývoj takového vybavení, které by příslušníkům ozbrojených složek umožnilo nácvik sebeobranné taktiky na co nejrealističtější možné úrovni. Ve spolupráci se špičkovými odborníky na sebeobranu, vytvořila společnost Macho originál ochranného obleku, RedMan Training Gear. Dnes je RedMan využíván při výuce sebeobrany, po celém světě jak civilisty, tak profesionály ozbrojených složek.

RedMan XP Instructor

Oblek REDMAN XP INSTRUCTOR, představený poprvé v roce 1999, je třetí generací ochranného obleku kombinující nejmodernější technologie, zesílené plastové vložky se "zvrásněným" povrchem, vylepšený design a dodatečné ochranné prvky.

REDMAN XP Instructor je ideální výbavou pro instruktory defenzivní taktiky. Díky neomezené pohyblivosti a anatomickému designu obleku je možné provádět široký rozsah tréninkových aktivit, s absolutní jistotou vlastní ochrany proti tupým úderům díky tomu nejlepším u vybavení, které je v oboru k dispozici. Nechráněné prostory mezi jednotlivými díly obleku jsou minimální, zatímco vyztužené ochranné prvky pokrývají téměř celé tělo. Při správně vedeném tréninku, se správnými znalostmi a odpovídajícím vybavením "snesete jednu ránu za druhou".

Navíc, pokud potřebujete během výuky vystřídat instruktory, bohatě si vystačíte s jedním REDMANem. Za necelých 5 minut máte připravený čistý, suchý a vydezinfikovaný oblek. Díky jednoduchému systému popruhů a pásek na suchý zip (Velcro®) si oblek zvládne obléci každý a to i bez pomoci další osoby.

RedMan WDS

Dalším produktem společnosti Macho je upravená verze obleku RedMan s označením WDS (Weapons Defense Suit). Jedná se o ochranný oblek navržený pro realistický nácvik se střelnými zbraněmi s využitím speciální munice schválené pro použití s oblekem RedMan. Kromě povrchové úpravy se liší svojí purpurovou barvou. Stejně jako RedMan XP, se WDS dodává v konfiguraci pro instruktory a studenty.

REDMAN je jediný ochranný oblek, který poskytuje ochranu před tupými údery, krví přenosnými chorobami (HIV/AIDS, Hepatitida) a jinými patogeny. Všechny produkty společnosti Macho Products, Inc. jsou certifikovány dle normy ISO 9001:2000.

Výukový systém

Renomovaní experti na výcvik z týmu vývojářů obleku REDMAN (Macho Products, Inc.) ve spolupráci s dalšími odborníky v tomto odvětví sestavili snadno pochopitelné tréninkové scénáře, díky kterým odbouráte pochybnosti či obavy, zvýšíte sebedůvěru a pravděpodobnost, že ve zdraví přežijete, až dojde na nejhorší. Tento kompletní systém výuky je nejen v USA využíván napříč ozbrojenými složkami od tréninku rekrutů, přes výcvik defenzivní taktiky, po vězeňskou službu a kontrolu demonstrantů/ výtržníků. Na základě praxí prověřených strategií se tento systém stal zásadním prvkem pro zvýšení bezpečí všech profesionálů bezpečnostních složek při výkonu praxe.

Díky vývoji těchto specializovaných kurzů, jejichž hlavním cílem je maximální efektivita tréninku právě s využitím obleku REDMAN, vznikl unikátní výcvikový systém dostupný jak příslušníkům ozbrojených složek, tak široké veřejnosti.

RedMan v praxi

Měli jsme možnost vícekrát vyzkoušet RedMana v praxi nejen při trénincích, ale i seminářích a specializovaných výcvicích v rámci klubu boje se zbraněmi Arnis and Balaraw Fighting Club - Serrada.cz. Z vlastní zkušenosti tedy můžeme potvrdit, že tento oblek umožňuje učitelům - trenérům provádět se svými studenty různé modelové situace, při nichž by bez ochranných pomůcek docházelo k jistým zraněním. Značnou výhodou je výrazně omezené zranění oblečeného instruktora či figuranta, i když jsou techniky na něj prováděné takřka se 100% razancí. Na druhou stranu je nezbytně nutné, aby byl figurant v obleku velmi dobře seznámen a instruován s cílem nácviku. Musí adekvátně reagovat na techniky cvičenců, tzn. jednat realisticky. Oblek totiž natolik tlumí údery, že se instruktor či figurant musí nutit do reakce, jaká by odpovídala např. člověku zasaženému skutečným kovovým teleskopickým obuškem do nechráněné části těla.

Myslíme si, že používání Redmana při výcviku je v určitých fázích velice přínosné, ale nesmí se tyto nácviky zvrhnout. I když je figurant chráněn tímto oblekem, stále by měl učitel dohlížet na průběh nácviku, neboť ani RedMan nemůže zaručit, že nedojde ke zranění, způsobeném špatným používáním nebo přístupem jako takovým. Používání Redmana by podle našeho názoru mělo být pouze jednou z částí tréninku.

RedMan v kostce

• Kompletní ochrana celého těla – minimum nechráněných partií
• Kompletní ochrana hlavy, obličeje, krku a zadní části hlavy
• Anatomický design a konfigurace ochranných prvků zaručuje absolutně neomezený pohyb
• Zvrásněný povrch plastových destiček uvnitř chráničů lépe rozptyluje údery
• Snadná údržba, čištění, dezinfekce a sušení po každém použití či při střídání instruktorů
• Oblek je vysoce odolný proti opotřebení

Výzkum a vývoj

Společnost Macho na svých produktech pravidelně provádí:
• testy odolnosti vůči tupým úderům pádnými předměty
• testování při použití v praxi
• testy odolnosti proti roztržení (odolnost v tahu)
• testy odolnosti materiálu
• testy podle Britských norem (British Standards Testing)

Autor vyučuje v Arnis & Balaraw Fighting Club
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: archiv redakce

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na