Reportáž z otevřeného mistrovství ČR Taekwon-Do ITF 2016 | BudoNews.cz

BudoNews.cz

Úvodní strana > Reportáže - z akcí > Reportáž z otevřeného mistrovství ČR Taekwon-Do ITF 2016

Reportáž z otevřeného mistrovství ČR Taekwon-Do ITF 2016

19. května 2016 | Přečteno: 1958x | Autor: Česká národní unie Taekwon-Do ITF

Je to již rok, co byl vyhlášen termín konání dalšího ročníku Otevřeného mistrovství České republiky v Taekwon-Do ITF. Pro všechny závodníky nejdůležitější den sportovní sezony se nemilosrdně blížil a čas na přípravu se pomalu zkracoval.

V sobotu 14. května ráno se do haly základní školy v Benátkách nad Jizerou začali sjíždět první závodníci. Letošní seznam zúčastněných oddílů byl velmi pestrý a objevilo se v něm hned několik nových jmen. Dorazili k nám zástupci z 11 českých škol Taekwon-Do - Ge-Baek Mladá Boleslav, Taekwon-Do Milovice, Tong-il České Budějovice, Sonkal Praha, Taekwon-Do Silla, Sparring Mnichovice, Taekwon-do Sabom, TKD Benátky nad Jizerou, TKD Pečky, Taekwon-Do Strančice a Česká Taekwon-Do I.T.F. Asociace. Tento seznam škol z tří českých národních asociací jen dokazuje, že ačkoliv bylo Taekwon-Do rozděleno do několika světových organizací, myšlenka generála Choie o jednotném Taekwon-Du stále přežívá. Celkem dorazilo 138 závodníků, 26 koučů a 20 rozhodčích.

Krátce před 10. hodinou dopolední, po ukončení registrací a posledních korekcích v kategoriích, proběhla porada koučů a rozhodčích. Přesně podle plánu v 10 hodin proběhl slavnostní nástup a prezident České národní Unie Taekwon-Do ITF, pan Viktor Stein 4. dan, krátkým proslovem závody zahájil.

Závodilo se na 4 rinzích, z toho byl jeden určen pro speciální techniky a silové přerážení. Jako tradičně začalo se od těch nejmenších. Nejdříve byly na řadě kategorie sestav. Tyto kategorie však byly jedny z nejobsazenějších. Nebylo výjimkou, že se do jedné kategorie přihlásilo přes 20 závodníků. Medaile z takovýchto kategorií jsou pro závodníky o to cennější, že k jejich získání museli projít minimálně 4 eliminačními koly, než se probojovali do finálového zápasu. Když se závodění přehouplo do juniorských kategorií započalo se s předáváním diplomů od našeho sponzora – říčanské reklamní agentury MV Print&Graphics. Souběžně s kategoriemi sestav probíhaly "souboje" nejlepších skokanů, tedy kategorie T-ki, a největších siláků, tedy kategorie Wirok.

Kategorie sestav skončily seniorskými skupinami v 13.30. Na jednom ringu se rozběhly boje o medaile v kategorii týmový tull. Celkem se zaregistrovalo 13 týmů, které byly následně rozděleny na týmy žákovské a na týmy starší. Na zbylých dvou rinzích se rozběhly zápasy. Opět se začínalo od těch nejmenších a postupovalo se ke stále větším a větším bojovníkům. Za vítězství v kategorii zápasů bojovníci obdrželi nejen medaili a diplom, ale i malou dárkovou tašku s odměnami od našeho váženého sponzora - obchodu s vybavením pro bojová umění firmy Hayashi. Na závěr tradičně bojovali borci z nejvyšší váhové kategorie, která je každoročně jednou z nejsledovanějších a divácky nejatraktivnějších. Poslední zápas mezi muži nad 85 kg skončil v 17:15. Následovalo ocenění posledních kategorií a vyhlášení nejúspěšnějších závodníků. Nejúspěšnější žákyní se stala Rozálie Pačesová ze Strančic, nejúspěšnějším žákem byl vyhlášen Erik Haluška z Benátek nad Jizerou, nejúspěšnějším juniorem se stal Samuel Pasler opět ze strančického oddílu, nejúspěšnější juniorkou byla vyhlášena Tereza Štekerová z oddílu Sonkal Praha. A z pražškého oddílu Sonkal byli i nejúspěšnější senior a seniorka – Jiří Huml a Tereza Žilinská. Na závěr prezident ČNUT poděkoval rozhodčím a organizačnímu týmu za odvedenou práci, závodníkům za účast a za hladký průběh zápasů ve smyslu fair play. Poté již následovalo jen tradiční focení týmů, loučení a přísliby účasti na příštím ročníku.

Děkujeme všem sponzorům, zejména firmám:

Hayashi
MV Pring&Graphics
3R Service
Sokolu Benátky nad Jizerou

závodníkům, rozhodčím, trenérům, koučům a všem ostatním lidem, kteří nám pomáhali s náročnou organizací takto výjimečné akce. Doufáme, že se Vám tyto závody líbily stejně jako nám a budeme se těšit na setkání nejen na dalším ročníku Mistrovství České republiky, ale i na dalších podobných akcích.