Reportáž z turnaje Shin-gi-tai open 2016 | BudoNews.cz

BudoNews.cz

Úvodní strana > Reportáže - z akcí > Reportáž z turnaje Shin-gi-tai open 2016

Reportáž z turnaje Shin-gi-tai open 2016

26. října 2016 | Přečteno: 2130x | Autor: Petr Zázvorka

Dne 15. října 2016 byl pořádán v Havlíčkově Brodě 3. ročník otevřeného turnaje všech stylů karate a kobudo. Tato soutěž byla určena všem karatistům a "kobuďákům", kteří cvičí jakýkoliv styl karate a nebo kobudo ve věkovém rozmezí od 6 do 40 let z České republiky i ze zahraničí. Soutěžilo se podle pravidel mezinárodní světové federace World Oshu-kai Dento Okinawa Shorin-ryu Karate Kobudo Federation, které jsou shodné s tradičními pravidly karate a kobudo prefektury Okinawa.

Tento turnaj přilákal do Havlíčkova Brodu závodníky nejen z České republiky, ale i z Rakouska, kteří zde reprezentovali své dojo, oddíly a kluby karate a kobudo. Konkrétně se zúčastnili zástupci těchto klůbů: Mugen Do (Rakousko), SK Jihlava, TJ Třebíč, Shorin-ryu Shubukan Ostrava, Gojukan Praha, Karate-Ka Česká Třebová, Karate Praha Zeleneč, Okinawa Shorin-ryu & Kobudo Liberec, Okinawa Shorin-ryu & Kobudo Praha, Karate klub Vysočina a domácí oddíl Okinawa Shorin-ryu & Kobudo Havlíčkův Brod.

Ředitel soutěže renshi Jan Kopecký (hlavní instruktor a předseda České federace Okinawa Karate a Kobudo) hodnotí úroveň turnaje po stránce přípravy soutěžících i rozhodčích mnohonásobně lépe než předchozí ročníky včetně, pro tento turnaj specifického systému disciplíny "dojo kumite" formou "každý s každým", který sám navrhnul, aby i méně zdatní bojovníci měli možnost získávat zkušenosti místo vyřazení v prvním zápase. Hlavní rozhodčí Petr Svoboda (instruktor dojo ČFOKK Jihlava) ocenil zejména nestrannost rozhodčích a soudců. Tým rozhodčích se skládal z havlíčkobrodského oddílu: Miroslav Sommer st., Josef Landsman, z oddílu Česká Třebová: Michal Čáslavský, Martin Koubek a Libor Kovář, z libereckého dojo Petr Zázvorka, z dojo Větrný Jeníkov: Tomáš Helar a z dojo Praha Zeleneč: Radoslav Stanko.

Dále tento turnaj obsahuje komplexní disciplínu o 3 nejlepší bojovníky celého turnaje, kde podmínkou bylo soutěžit v disciplínách jednotlivců: karate - kata, karate – dojo kumite, kobudo – kata. První místo získal Miroslav Pecka z havlíčkobrodského oddílu, druhé místo nejlepšího bojovníka získala Tatjana Maria Schulte z dojo Mugendo St. Pollen – Rakousko a třetí místo získal Michal Zázvorka z libereckého dojo. Tento turnaj zaznamenal "kuriozitu" v disciplíně dojo kumite (volný boj), kde ve věkové kategorii seniorky – kyu (ženy nad 18 let – barevné pásy) se přihlásila pouze jedna závodnice – Zuzana Dlugošová z dojo v Havlíčkově Brodě. Ta byla, na návrh svého instruktora a ředitele soutěže, zařazena do kategorie seniorů – kyu (muži nad 18 let – barevné pásy). I přes to, že Zuzana Dlugošová bojovala s muži, umístila se na prvním místě. Tímto turnajem potvrdili někteří závodníci nominaci na MS v Tokyu v srpnu 2017, kde budou reprezentovat Českou republiku.