Reportáž ze semináře Okinawa Shorin ryu karate a Okinawa kobudo | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Reportáže - z akcí > Reportáž ze semináře Okinawa Shorin ryu karate a Okinawa kobudo

Reportáž ze semináře Okinawa Shorin ryu karate a Okinawa kobudo


15. prosince 2014 | Přečteno: 2051x | Autor: Jan Kopecký

Ve dnech 29. - 30. listopadu 2014 proběhl ve sportovní hale TJ Jiskra Havlíčkův Brod 3. mezinárodní seminář Okinawa Shorin ryu karate a Okinawa kobudo. Výuku na celém semináři vedl okinawský velmistr hanshi Kenyu Chinen (9. dan Okinawa Shorin ryu karate a 9. dan Okinawa kobudo), který je šéf-instruktorem a prezidentem celosvětové organizace World Oshukai Dento Okinawa Shorin-ryu Karate Kobudo Federation, která je v ČR reprezentována Českou federací Okinawa Karate a Kobudo (ČFOKK). Seminář pořádal šef-instruktor WOF pro ČR a předseda České federace Okinawa Karate a Kobudo Jan Kopecký (5.dan Okinawa Shorin-ryu Karate, 3.dan Okinawa Kobudo), který je přímým žákem senseie Chinena a reprezentuje tak výše uvedenou mezinárodní organizaci senseie Chinena v České republice.

Celého semináře se účastnilo asi 60 lidí z České republiky, Polska, Rakouska a Slovenska. Na trénincích karate sensei Chinen vyučoval: kihon waza, kata pinan a passai včetně kumiwaza a bunkai a také dojo kumite. V kobudo se učastníci semináře učili se zbraněmi bo (dlouhá tyč), sai a tonkuwa.

Hanshi Kenyu Chinen přicestoval do České republiky již v pátek v poledne, aby v odpoledních a večerních hodinách oficiálně a osobně provedl zkoušky na mistrovské stupně několika českých členů WOF. V Okinawa Shorin ryu karate hanshi Chinen udělil a instruktoři získali: Petr Svoboda Picek 2. dan Okinawa Shorin ryu karate (vedoucí instruktor dojo Jihlava) a Michal Čáslavský 1. dan Okinawa kobudo (vedoucí instruktor Česká Třebová). Po ukončení zkoušek na černé pásy následoval osobní trénink českých instruktorů pod vedením senseie Chinena, který byl zaměřen na detaily a principy dojo kumite.

Zbylé dny pobytu po skončení semináře prožil sensei Chinen se svoji manželkou a v doprovodu českého hlavního instruktora a několika dalšími instruktory odpočinkovými aktivitami a poznáním kraje Vysočina. Sensei Chinen se seznámil z ředitelem společnosti Futaba Czech panem Keita Asakawou a byl pozván na návštěvu továrny Futaba Czech nacházející několik kilometrů od města Havlíčkův Brod. Mezinárodní seminář WOF Czech republic 2014 byl podpořen Městem Havlíčkův Brod a firmou Futaba Czech s.r.o.
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:
Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na