Sekiwake Terunofudži zvítězil v Nacu bašo 2015 | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Aktuální - nové články > Sekiwake Terunofudži zvítězil v Nacu bašo 2015

Sekiwake Terunofudži zvítězil v Nacu bašo 2015


24. května 2015 | Přečteno: 2390x | Autor: redakce

Rozuzlení letošního Nacu bašo 2015 přinesl teprve poslední finálový den a dokonce poslední zápas tohoto dne. Na jeho začátku stáli dva borci se shodným skóre 11-3. Za nimi potom dalších 5 (!) se skóre 10-4. Ti všichni měli za jistých okolností šanci na vítězství v turnaji.

Kromě toho, že měli za úkol vyhrát vlastní zápas a docílit jedenácté výhry, potřebovali, aby ti nějlepší (sekiwake Terunofudži a jokozuna Hakuhó) své zápasy prohráli

Žádný z nich to nedokázal až do zápasu Terunofudžiho, který nezaváhal a své kolo vyhrál. Rázem zůstal vedle jokozuny Hakuha jediným kandidátem se skóre 12-3. Po Terunofužim nastoupil ózeki Kisenosato, ale jeho jedenáctá výhra už na celkovém výsledku nemohla nic změnit. Oproti tomu finálový zápas mezi dvěma jokozuny měl rozhodnout o tom, zda vyhraje Terunofudži, nebo uvidíme playoff.

Hakuhó v turnaji nestačil na Ičinodžóa hned první den a následně na další dva borce v poslední části turnaje. Nepůsobil jistě. Harumafudži prohrál čtyřikrát, z toho dvakrát spíše smolně než díky soupeřům. Jak ale víme, proti Hakuhóvi umí bojovat a vyhrávat.

Finálový zápas mezo oběma jokozuny byl úžasnou podívanou, kterou pozoroval Terunofudži ze zákulisí se stejným napětím, jako ostatní fanoušci sumó. Mladý sekiwake, kandidát na ózekiho a všichni jeho fanoušci se nakonec radovali nejvíc. Hakuhó na Harumafudžiho nestačil a připsal si nejhorší skóre od května 2012.

Přestože Terunofudži prohrál právě s Hakuhem, díky skóre 12-3 zvítězil, přerušil Hakuhóvu sérii šesti vyhraných turnajů a získal první júšo v kariéře. Nadto mu byla připsána potřetí v kariéře cena kantó šó za bojového ducha. V příštím turnaji nastoupí jako ózeki.

Za Terunofudžim tedy skončil jokozuna Hakuhó, Harumafudži a ózeki Kisenosato, všichni 11-4. Deset výher nakonec vybojovali Takajasu, Ikioi, Kaisei a Jošikaze. Do turnaje podruhé nenastoupil třetí jokozuna Kakurjú. Pro zranění postupně odstoupili Čijoótori, Sókokurai, Ósunaaraši a ózeki Góeidó. Ten ale dosáhl ma kačikoši a uhájil svou pozici. Horší to bude s ózekim Kotošógikuem, který kvůli make-koši 6-9 čelí možnosti sestoupení (je kadoban).

Pod článkem tentokrát najdete video finálového zápasu Hakuhó vs. Harumafudži a zápasy šampiona Terunofudžiho. Rozhodně se na ně podívejte.

Kompletní výsledky Haru bašo na stránkách Nihon Sumó Kjókai zde.
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: internet

VideoSouvisející články


Výsledky březnového turnaje sumó
Jarní turnaj ózumó v Ósace.

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na