Seminář Okinawa Shorin-ryu karate a Okinawa kobudo | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Reportáže - z akcí > Seminář Okinawa Shorin-ryu karate a Okinawa kobudo

Seminář Okinawa Shorin-ryu karate a Okinawa kobudo


8. července 2013 | Přečteno: 2758x | Autor: Jan Kopecký

Ve dnech 15. - 16. června 2013 ve sportovní hale Děkanka v Praze proběhl 2. mezinárodní seminář Okinawa Shorin-ryu Karate a Okinawa Kobudo. Výuku na celém semináři vedl okinawský mistr hanshi Kenyu Chinen (9. dan Okinawa Shorin-ryu Karate a 9. dan Okinawa Kobudo), který je šéf-instruktorem a prezidentem celosvětové organizace World Oshukai Dento Okinawa Shorin-ryu Karate Kobudo Federation. Ta je v České republice reprezentována Českou federací Okinawa Karate a Kobudo (ČFOKK). Seminář pořádal šef-instruktor WOF pro ČR a předseda České federace Okinawa Karate a Kobudo Jan Kopecký, který je přímým žákem senseie Chinena a reprezentuje tak výše uvedenou mezinárodní organizaci senseie Chinena v České republice.

Celého semináře se účastnilo přibližně 75 lidí z České republiky, Polska, Maďarska, Francie, Rakouska a Slovenska. Na trénincích karate sensei Chinen vyučoval: Kihon Waza Dai Ni, Kata Naihanchi Shodan včetně Bunkai, Kata Pinan Nidan, Kitae Kata a Dojo Kumite. V kobudo se učastníci semináře učili se zbraněmi Bo (dlouhá tyč), Sai, Tonkuwa a Nunchaku.

Hanshi Kenyu Chinen přicestoval do Prahy se svoji manželkou Mutsuko v pátek 14.6. dopoledne, aby v odpoledních a večerních hodinách oficiálně a osobně provedl zkoušky na mistrovské stupně několika českých a jednoho slovenského člena WOF. V Okinawa Shorin-ryu Karate hanshi Chinen udělil a instruktoři získali: Radek Zikmund 1. dan (sempai dojo Havlíčkův Brod), František Picek 2. dan (instruktor dojo Hlinsko), Michal Čáslavský 3. dan (instruktor Česká Třebová) a Jan Kopecký 5. dan (hlavní instruktor ČFOKK). Dále v Okinawa Kobudo získali od hanshi Chinena: Radek Zikmund 1. dan, Igor Vakoš 3. dan (hlavní instruktor Slovenské Unie Okinawa Karate a Kobudo) a Jan Kopecký 3. dan.

V neděli večer absolvoval Jan Kopecký se svým asistentem Radkem Zikmundem a instruktorem Okinawa Kobudo Slovensko Igorem Vakošem soukromý několikahodinový trénink pod vedením senseie Chinena, kde jim sensei opravoval a vysvětloval velice podrobně jak základní techniky, tak i pokročilé kata, ale také i principy dojo kumite.

Zbylé dny pobytu po skončení semináře prožil sensei Chinen v poklidu se svoji manželkou a v doprovodu svého studenta a českého hlavního instruktora.

Navštívili některé historické části Prahy, Petřín, zajímavé restaurace s tradičními českými jídly a další zajímavosti.

Tato akce nebyla samozřejmě poslední – hlavní instruktor ČFOKK nechce, aby senseie Chinena znali studenti a instruktoři ČFOKK pouze z vyprávění, proto příští seminář pod vedením velmistra Chinena má v plánu ČFOKK pořádat v říjnu 2014. Senseiovi Chinenovi se v České republice velice líbí a rád by, aby následující Světový šampionát WOF v roce 2015 byl pořádán v Praze. Tento rok se koná na Okinawě ve městě Yomitan, kam letí Českou republiku reprezentovat pětičlenný tým – Jan Kopecký, Michal Čáslavský, Tomáš Kopecký, Radek Zikmund, Miroslav Sommer.
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:
Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavuCo nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na