Seminář džódó v maďarském Györu | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Reportáže - z akcí > Seminář džódó v maďarském Györu

Seminář džódó v maďarském Györu


10. září 2012 | Přečteno: 2508x | Autor: Patrik Orth

V průběhu uplynulého víkendu (8. - 9.9.2012) se v maďarském Györu uskutečnil 7. seminář Šintó musó rjú džó, který tentokrát spolu s Fredem Quantem vedl také Pascal Krieger (oba Menkjo kaiden).

Dvoudenního semináře se zúčastnilo více než padesát džódistů z Maďarska, okolních zemí (Rakousko, Rumunsko, Slovensko a Česká republika) i odjinud (Velká Británie, Německo, Itálie...). Cvičení bylo velmi intenzivní jednak kvůli počasí, ale i kvůli nabitému programu a nasazení obou učitelů.

Sensei Krieger od začátku zdůrazňoval důležitost kihonu (základní techniky) a celý první den se soustředil hlavně na něj. Jako už tolikrát předtím i teď upozornil, že kihon není rozcvička, ale skutečná esence našeho cvičení. V katách a párových cvičeních potom musíme tyto techniky opravovat a vracet se k nim. Mnoho prostoru věnoval cvičení s bokkenem, protože kvalitní práce meče ovlivňuje pohyb a techniku hole. V neděli potom věnoval více prostoru procvičení fragmentů kat (učikomi) a potom i celých sad těchto kat. Pascal sensei vysvětlil, že je třeba zachovat v katách jistou míru rizika ("každá kata je emoční zkušenost") a několikrát to spolu s Fredem dokázali. (Sensei párkát nadšeně hlásil že teď se hůl dotkla jeho obočí a byl přímo nadšený z některých společných ukázek). Postupně předvedl kompletní řady kat od nejzákladnějších po ty nejpokročilejší. S Fredem Quantem se výborně doplňovali a bylo vidět, že sledují vzájemně oba své výklady pokud je to možné. Cvičení bylo zčásti rozdělené podle pokročilosti, jak je v tradičním džódó běžné. Oba učitelé byli po celé dva dny k dispozici, stále ukazovali a opravovali, co bylo třeba.

Máme za sebou další skvělý seminář se špičkovými evropskými učiteli. Měli jsme štěstí, že se konal nedaleko našich hranic a každý, kdo si ho nenechal ujít, jistě nelitoval. Další příležitost pro české džódisty bude už za měsíc třeba v Drážďanech (Kees Bruggink, 6. - 7.10.2012) nebo o týden později v Košicích, kde proběhne první slovenský seminář Šintó musó rjú džó (Fred Quant, 13. - 14.10.2012).

Fotoalbum ze stáže je zde.

Seznam dalších podobných akcí najdete pod následujícím odkazem.

Autor je vedoucím české skupiny při Evropské federaci džódó.
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: Patrik Orth

Související články


1. slovenské gaššuku Šintó musó rjú džódó
Pozvánka na mezinárodní seminář v Košicích, 13. - 14.10. 2012.
Džó, džódžucu i džódó a nejen to... 8. část
Dokončení seriálu - cvičení u nás a praktické informace.

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavuCo nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na