Seminář ENF v Bruselu | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Reportáže - z akcí > Seminář ENF v Bruselu

Seminář ENF v Bruselu


23. prosince 2013 | Přečteno: 1720x | Autor: Jan Hrbáč

O víkendu 9. - 10. listopadu se uskutečnila v Bruselu největší akce ENF (European Naginata Fedeartion) tohoto roku, tzv. seminář Evropské federace. Organizační stránku semináře zajišťovala ENF společně s Belgickou naginata federací.

Kromě členů z Ukrajiny se semináře zúčastnili všichni zástupci zemí začleněných do Evropské federace a navíc ještě zájemci o naginatu z Portugalska. Celkový počet účastníků dosáhl přibližně šesti desítek osob.

Seminář probíhal pod vedením Óno Kyoko sensei (kyoshi) z Japonska, které asistoval David D´hose (godan) z Belgie. Óno sensei je velice zkušená učitelka s velkou rozhodcovskou praxí, která zastávala v roce 2011 pozici manažera japonského týmu na 5. Mistrovství světa, které se konalo v japonském městě Himeji v červenci 2011. Kromě toho také působí Óno sensei jako ředitelka AJNF (All Japan naginata federation).

Na začátku semináře byli všichni účastníci rozděleni do dvou skupin. První skupinu tvořili cvičící s technickým stupněm mukyu až shodan a druhou skupinu pak nidan a výše. První skupina cvičila pod vedením Davida D´hose z Belgie a pozornost byla věnována především na základní cvičení v bogu a účast na soutěži. Druhá skupina pod vedením Óno sensei se věnovala hlavně práci rozhodčích. Cílem bylo zvýšit úroveň současných a budoucích rozhodčích v Evropě a rozvinout jejich znalosti a připravit je na nadcházející Mistrovství Evropy, které se bude konat příští rok v listopadu na Ukrajině ve městě Charkov.

Seminář bych označil za velice přínosný a obohacující. Každá taková akce představuje vynikající příležitost pro sdílení zkušeností, zdokonalování techniky, budování a udržování přátelství v rámci evropského naginata společenství, a proto již teď se velice těšíme na další příležitost si spoleně zacvičit.
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:
Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na