Seminář iai, kendžucu a džó v Györu | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Reportáže - z akcí > Seminář iai, kendžucu a džó v Györu

Seminář iai, kendžucu a džó v Györu


21. září 2015 | Přečteno: 1597x | Autor: Patrik Orth

V průběhu druhého zářijového víkendu, ve dnech 12. - 13. 9. 2015, proběhl v maďarském Györu 10. seminář Šintó musó rjú džó pod vedením Freda Quanta z Nizozemska. Letošní výroční cvičení bylo spojené se stáží iai a kendžucu, kterou vedl Jean-Louis Martin z Ženevy.

Velice intenzivního cvičení na této dvojité stáži se účastnily více než tři desítky lidí z Maďarska, České republiky, Švýcarska, Nizozemska a Slovenska. Někteří z nich cvičili pouze iai a kendžucu, nicméně většina z nás se věnovala cvičení s mečem i tradičnímu džó. Cvičení po oba dny začínala už v 8 ráno tréninkem iaidó, který měl na povel Jean-Louis. Po hodině se pokračovalo ve dvou skupinách. Ty si rozebrali oba učitelé. Stejné dělení nastalo i odpoledne. Protože přestávky mezi jednotlivými tréninky byly spíše symbolické (deset minut nejkratší a hodinu ta nejdelší, obědová), dá se říct, že jsme cvičili od osmi od rána do čtvrt na sedm večer v sobotu a do čtvrt na čtyři v neděli. Dost jsme se zapotili.

Fred Quant (Šintó musó rjú menkjo kaiden) procvičil a vysvětlil postupně základní techniky (kihon tandoku a sótai), snazší katy omote a čúdan waza a nakonec si našel čas i na složitější wazy, které probíral s těmi nejpokročilejšími. Jean-Louis Martin, který je žákem Pascala Kriegera 22 let a jedním z učitelů Evropské federace iaidó, učil jednak základní metody tasení meče (nuki), katy šóható a korantó z Musó šinden rjú a některé párové techniky s mečem. Oba učitelé připravili nesmírně zajímavý program, takže každý odcházel ze stáže se spoustou nových informací.

Jsem rád, že jsme absolvovali tento sdružený seminář, protože příležitostí zacvičit si dobře s mečem a holí není nikdy dost. Další intenzivní cvičení nás čeká v říjnu ve Vysokých Tatrách, kde se bude konat 4. seminář Šintó musó rjú džó na Slovensku, pod vedením Freda Quanta.
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: Bonsai Harcművészet Egyesület

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavuCo nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na