Seminář tradičního džódó v Maďarsku | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Reportáže - z akcí > Seminář tradičního džódó v Maďarsku

Seminář tradičního džódó v Maďarsku


21. září 2016 | Přečteno: 1792x | Autor: Česká džódókai

V Maďarském Györu proběhla minulý víkend (17. - 18.9.2016) další stáž Šintó musó rjú džó, kterou vedl sensei Fred Quant z Nizozemska. Stáže se zúčastnilo přibližně 25 džódistů z Maďarska, České republiky a Slovenska.

Sobotní část stáže začala důkladným procvičením základních technik bez partnera. Ještě před drilováním kat jsme několik minut věnovali cvičení formálního postupu při zahájení cvičení. Párové provedení tohoto postupu je vlastně samostatnou katou a často se na jeho správné naučení zapomíná.

Následovalo cvičení technik omote waza pro méně zkušené a kage waza pro pokročilejší. Cvičili jsme ve dvou skupinách, přičemž Fred kladl tentokrát důraz na plynulé, ale volnější provedení. Šlo o to, vzájemně si umožnit nacvičovat všechny techniky, ne je ukazovat v dokonalém provedení. To si vzal za úkol Fred, který jako obvykle vše perfektně ukázal a vysvětlil.

Na závěr pokročilí cvičili několik minut katu ran-ai, zatímco začátečníci je sledovali.

V neděli přišly na řadu techniky čúdan waza pro méně zkušené a samidare waza pro pokročilé. Stejně jako v sobotu, i ve druhém dni stáže jsme měli cvičit volněji a drilovat problémové části kat.

Na závěr stáže přišly na řadu zkoušky. Zatímco kandidáti se na ně pár minut chystali a asi hodinu cvičili před zkušební komisí, ostatní mohli celou dobu opakovat vše, co se na stáži dozvěděli.
Naše další setkání s Fredem Quantem a tradičním džódó skončilo a my se vydali domů, kde budeme nabyté zkušenosti sdílet s ostatními.
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: Patrik Orth

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na