Sensei Zenei Oshiro – kobudo seminář ve Švýcarsku | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Reportáže - z akcí > Sensei Zenei Oshiro – kobudo seminář ve Švýcarsku

Sensei Zenei Oshiro – kobudo seminář ve Švýcarsku


16. února 2015 | Přečteno: 4091x | Autor: Tomáš Kopecký

Již po dobu 25 let se tradičně v malém švýcarském městečku Saviese konají zimní semináře Okinawa kobudo, které vede populární okinawský mistr Zenei Oshiro, (8. dan Goju-ryu karate a 8. dan Matayoshi kobudo). Ne jinak tomu bylo i letos. Ten letošní se uskutečnil ve dnech 31.1. – 1.2.2015.

Tyto semináře jsou jedinečné v tom, že je už dopředu detailně vymezen čas na určitou zbraň. Díky tomuto se studenti mohou rychleji seznámit s dalšími zbraněmi a dopředu si je opatřit.

Účastníci byli rozděleni do dvou skupin – začátečníci plus žákovské stupně kyu a nositele stupňů dan, kteří měli celkem 10 hodin cvičení systémem každou hodinu jiná zbraň. Pro bo byly naplánovány hodiny dvě. Během stáže se cvičilo s bo, sai, tonfa, nunchaku, eku, sansetsukon, kama, nunti a kue. Trénink byl velice pestrý, u některých zbraní sensei učil do detailů jen základní techniky, u jiných kompletní program – hojo undo a kata, dále třeba techniky kumiwaza, oyo bunkai a kumite.

Již v předvečer semináře proběhl v Sionu speciální trénink pro nejpokročilejší instruktory. Shodou náhod jsem měl příležitost se také zúčastnit. Hlavním tématem byly zbraně tinbe a seiryuto (štít a mačeta). Druhá polovina tréninku byla pojata jako osobní lekce.

Celé akce se zúčastnilo asi 40 nadšenců ze 3 zemí – Švýcarska, Francie a ČR. Byla včetně doprovodného programu velmi dobře zorganizována, za což patří velké díky pořadatelům.

Tohoto semináře jsem se zúčastnil poprvé již v roce 2014 a troufám si říct, že i přes nepřízeň počasí v místě konání je pro mě osobně tím nezdařilejším, zejména co se týče zaměření a obsahu výuky.
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: AOKKS Švýcarsko

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na